Fransa’da şampiyon belli oldu

Karşılıklı ataklarla başlayan mücadelenin 6. dakikasında Montpellier, Remy Cabella ile etkili geldi. Cabella’nın şutu az farkla dışarı gitti. Rakip kalede üstünlük kurmaya çalışan Montpellier, 16. dakikada Souleymane Camara ile gole çok yaklaştı. Camara’nın isabetli şutuna Auxerre kalecisi Sorin gol izni vermedi. Mücadelenin 20. dakikasında, Auxerre korner atışı kazandı. Topun başına geçen Roy Contout’un ortasını Kapo kafa vuruşuyla tamamladı ve ev sahibi takım karşılaşmada öne geçti. 1-0. Golün ardından Auxerre kalesine daha çok gelmeye başlayan Montpellier, Marco Estrada ve Souleymane Camara ile uygun pozisyonlardan yararlanamadı. Dakikalar 32’i gösterdiğinde Montpellier, aradığı golü John Utaka ile buldu. Souleymane Camara’nın ceza alanı içerisinde ortaladığı topu yakın mesafeden filelere gönderen Utaka, skora beraberlik getirdi. 1-1. Başka gol sesi çıkmayınca karşılaşmanın ilk yarısı bu skorla tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında 50. dakikada Auxerre taraftarlarının çıkardığı olaylar sebebiyle mücadele 15 dakika duraklatıldı. Karşılaşmanın 62. dakikasında Montpellier, Olivier Giroud ile öne geçme fırsatından yararlanamadı. Giroud’un şutunu iyi yer tutan kaleci Sorin çıkardı. 71. dakikada olaylar yeniden patlak verdi. Uzun süren olayların ardından polis stadı boşalttı. 20 dakika sonra yeniden başlayan mücadelenin 78. dakikasında bir kez daha sahneye çıkan John Utaka şampiyonluğun habercisiydi. 1-2. Bu dakikadan itibaren orta sahası şeklinde devam eden mücadele bu skorla tamamlandı.1-2

Ev sahibi takım taraftarlarının sahaya tenis topu ve meşaleler atması nedeniyle mücadele hakem Said Ennjimi tarafından 2 kez durduruldu.
 
Bu sonucun ardından Montpellier, Fransa Ligue 1’i lider tamamlayarak tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaştı.

SON HABERLER