Aboubakar’ın maliyeti dudak uçuklattı!

Beşiktaş yeni golcüsü Vincent Aboubakar’ın maliyetini açıkladı. Aboubakar Beşiktaş’ta son yılların en çok kazananı olacak.

Beşiktaş, Vincent Aboubakar için ödenecek kiralama bedeli ve oyuncunun ücretini KAP’a bildirdi. Buna göre siyah beyazlılar Porto’ya bir yıllık kiralama bedeli olarak 2,5 milyon Euro, Aboubakar’a da bir yıl için 3,3 milyon Euro garanti ücret ödeyecek.

Gomez, Quaresma ve Sosa’yı solladı
Böylece Aboubakar, Fikret Orman döneminde kadroya katılan en maliyetli oyunculardan biri oldu. Beşiktaş, Mario Gomez’i kiralarken kulübü Fiorentina’ya 1000 Euro, oyuncuya da yıllık 3,5 milyon Euro ödemişti.

Geçtiğimiz günlerde Milan’a 7,5 milyon Euro karşılığında satılan Jose Sosa, ilk sezonunda 1,4 milyon Euro’ya kiralanırken, bonservisi de Metallist’ten 2 milyon Euro karşılığında alınmıştı. Sosa’nın garanti ücreti ise yıllık 1,6 milyon Euro’ydu.

Fikret Orman, Portekizli yıldız Ricardo Quaresma’yı transfer ederken, Porto’yu 1,2 milyon Euro bonservis bedeline ikna etmişti. Q7’nin yıllık ücreti de geçen sezon 1.768.000 Euro, bu sezon 1,6 milyon Euro.

Tek geçen Demba Ba
Kara Kartal’ın Gomez’den önceki golcüsü Demba Ba, son yıllardaki toplam maliyeti en yüksek transfer konumunda. Ba için Chelsea’yle taksitli ödenmek şartıyla 6 milyon Euro’ya anlaşılmıştı. Ancak Demba Ba’nın yıllık ücreti sadece 1,5 milyon Euro’ydu. Yani Aboubakar’ın maaşının yarısından azdı.

SON HABERLER