Ahmet Ağaoğlu’ndan kritik sorular

Trabzonspor kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu A Spor canlı yayınına bağlanarak özellikle dün oynanan Göztepe maçı hakkında MHK’ye önemli sorular yöneltti.

Canlı yayına bağlanan Ahmet Ağaoğlu’nun yönelttiği ilk soru “Dün maçta oynanmayan süre 9 dakika 30 saniye olmasına rağmen neden 4 dakika uzatıldı?” sorusu oldu.

Ağaoğlu ayrıca önemli pozisyonlarda maçın hakeminin neden VAR’a gitmediğini sorarken, VAR tarafından çağrılıp çağrılmadığının açıklanması gerektiğini dile getirdi.

Ahmet Ağaoğlu, MKH başkanı Zekeriya Alp’in Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç ile ticari ilişkisi bulunup bulunmadığını da sordu.

Ağaoğlu, biz temiz futbol adaletli kararlar istiyoruz. Hiçbir kayırılma talep etmiyoruz. Hakkımızı çalmayın yeter, başka hiçbir şey istemiyoruz. Temiz futbol isteyen herkesin bizimle birlikte yürüyeceğine olan inancım tam açıklamasını yaptı.

Ağaoğlu, geçtiğimiz sezon kulüpler birliği tarafından Galatasaray kulübüne karşı yapılan açıklamaya ilk karşı çıkan kulüp olduklarını da dile getirdi.

Ağaoğlu “Bu tepkilerimizin kulüplerle alakası yok. Göztepe’yi kutluyorum. Mağlubiyete kılıf bulmaya çalışmıyoruz. Biz kötü oynuyorsak bunun hesabını veririz. O maçı adaletli olarak yürütmek zorunda hakem. Eğer bunları adaletli bir şekilde kullanma yeteneğiniz yoksa, o yerin insanı değilsiniz. 60 gün değil, 60000 gün de ceza verseniz bu defter kapanmaz. Kamuoyunu tatmin edici cevap verecekler” dedi.

SON HABERLER