Andre Ayew’in forma numarası belli oldu

Fenerbahçe’nin Swansea kulübünden transfer ettiği Andre Ayew’in sarı lacivertlilerde giyeceği forma numarası da belli oldu.

Bugün gerçekleştirilen imza töreni sonrasında resmen Fenerbahçeli olan Andre Ayew’in bu sezon 20 numaralı formayı giyeceği öğrenildi.

İmza töreninde Comolli ilk sözü alan isim oldu. Şunları söyledi:

“Ayew zaten fit bir durumda, Swansea’yle antrenmanlara çıkıyordu, hazır bir şekilde geldi. 1 yıllığına satın alma opsiyonuyla kiraladık. Satın alma bedeli zorunlu değil. İki kulüp arasındaki bu finansal bilgiyi açıklayacak değilim.”

“Ayew’in imza töreninde kendisiyle ilgili sorular sorarsak sevinirim. Spekülasyonlar, dedikodular hakkında konuşmam”

“Çok yönlü, birçok pozisyonda oynayabilen bir oyuncu. Her iki kanatta da açıkta oynamayı seven ve performans verebilecek bir isim.”

“Ayew’in sadece Marsilya’da parlak bir dönem geçirdiğine katılamıyorum, Premier Lig’de de iyi işler çıkardığını düşünüyorum. Feyenoord maçı futbolumuzun ne kadar hücuma dayalı olduğunu gösterdi. Ayew de tam da Cocu’nun istediği özellikleri taşıyor.”

Daha sonra Andre Ayew soruları yanıtladı:

“Fenerbahçe’nin ilgisi beni çok mutlu etti. Ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Bana çok önemli bir proje sunuldu. Biliyorum ki taraftarın çok büyük bir beklentisi var umuyorum ki bunların karşılanmasında benim de payım var”

“Marsilya’da Valbuena’yla beraber oynadık. Marsilya’yla buraya gelmiştik, inanılmaz bir maçtı 2-2 bitmişti. Onun gibi bir ismi Fenerbahçe’de görmek beni mutlu ediyor. Valbuena kazanan ruha sahip bir oyuncu.”

“Gomis’le daha önce birlikte oynadık, zaman zaman görüşüyoruz. Ancak artık karşı karşıya geleceğiz.”

“Eski Fenerbahçeli Appiah’la konuştum. Bana kesinlikle gitmem gerektiğini söyledi. Bu kulübün büyüklüğü beni heyecanlandırıyor. Tek temennim bu takımı şampiyon yapmak.”

“Yeni bir ülkeye geldim fakat futbol evrensel bir oyundur. Alışıp faydalı olacağıma eminim.”

“Damien Comolli’yle birbirimizi uzun yıllardır tanıyoruz. Tam olarak günü hatırlamıyorum fakat Comolli Fenerbahçe’de göreve geldiği gün beni aradı.”

“Küçüklüğümden beri kendime ‘sınırlarını zorla Andre’ derim. Bir futbolcu büyük başarılar elde etmek istiyorsa çok yönlü olmalı farklı pozisyonlarda da hocasının gözüne girmeli. Önceliğim ise kanatlar.”

SON HABERLER