Çapulcular Fenerbahçe’ye başkan olamaz

Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım genel kurulda önemli açıklamalar yaptı.

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları:

“Demokrasi güzel bir şey! Ama demokrasiyi anlayanlar için güzel… 1990 yılında bu kulübe yönetici oldum. Geldiğimiz zaman Fenerbahçe Kulübü’nde oturacak her bulamıyorduk; küçücüktü… Ben Fenerbahçe’yi 17 sene önce çok kötü bir halde aldım. Yaptıklarımızda ömür boyu övüneceğiz. Biz Fenerbahçe’yi sevdiğimiz için bunları yaptık. Biz ayrıcalıklı Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe için esirgemeden canını verecek insanlarız…”

“Mehmet Ali Aydınlar beni hastayene ziyarete geldiği zaman, “Bu bir komplo, Fenerbahçe alyehine kararlar almayın” dedim. Kendisinin yüzü burada. 3 Temmuz’da Fenerbahçe ruhu yaratıldı… Bunu biz yarattık. Kimse kendisine pay çıkartmasın. Savcı son sözün ne dediğinde “Dar ağınca olsak bile Fenerbahçe” demeseydim böyle olamayacaktı… Beni kimse tehdit edemez. Ben öyle bir babanın oğluyum ki; beni kimse tehdit edemez. Her gecenin bir sabahı olmaz. Bizim kanımız başka akar. Bir gün cevap vermedim. Pazartesi sabahı yeniden Fenerbahçe Başkanı olursa, herkesten hesap soracağım. Artık bitti, bir gün olsun kimseyi tehdit etmedim. Mahkeme bitmiş olsaydı, bu sene görevimi bırakacaktım. Devlete 1998’den bu yana 358 milyon Dolar vergi verdik.”

Aziz Yıldırım konuşmasında; Ülker Grubu’nun Fenerbahçe Basketbol Şubesi sponsorluğundan çekildiğini açıkladı.

“Ülker’in Fenerbahçe’den ayrılacağını Murat Ülker bana 2 sene önce söylemişti. Onlara teşekkür ediyorum. Seneye Ülker yok, Fenerbahçe kalıyor sadece… 25 milyon euro lazım. 50 milyon dolar lazım futbolcu alacağız. Kime iylik yaptıysam belamı buldum. Her şeyi anlatacağım…”
“Mahmut Uslu gitti Alex’i almaya… Daum istiyordu. Alex’in menajeri Figer’le Kalamış’ta yemek yedik. Eşi hamileydi seneye gelsin dedi, anlaştık. Aynı yemekte Nobre önerildi onu da aldık. Sonra ertesi sene Alex de geldi. Gayet iyi başladı. Saha içinde muazzam bir çocuk. Alex, Aurellio’nun ailesiyle görüşmezdi. Marco’nun ailesi Brezilya’da sınıf olarak alt seviyedeymiş. Görüş dedim görüşmedi. Yaşı da ilerleyince sıkıntılar başladı. Para para para… Sonra siz bağırdınız. Bütün stadyum yuhaladı. Ben hiç bağırmadım. Alex’e dışarı çık dediniz, yuh dediniz. Kalktım alkışladım Alex’i zamanında. Sahadaki Alex’i hepinizden çok seviyorum. Nobre ile Cristian’ı alın konuşun Alex’i anlatsınlar size, benim anlatamayacağım şeyler var. Sonra sözleşmesi bitti. Her gün evine gittiler yöneticiler…
Herta Berlin ile anlaşma yapmış. O rakamın üstüne çıkıp yeniden anlaştık. Ben bunları bugüne kadar kimseye anlatmadım. Bunları bilin… Daha sonra Aykut Kocaman geldi ve ben ‘Bu Alex ile yapamayacağım’ dedi, ben de idare et hocam dedim.”

“Kasımpaşa maçı… Hapisten yeni çıkmıştım. Çağırdılar beni, Aykut istifa ediyormuş. Aykut istifa etti, Kuyt soyunma odasında dedi ki “Sen neden gidiyorsun her şeyi yapıyorsun ama olmuyorsa kaptan gider” dedi. Maçtan sonra tesise geldim; Alex kadro dışı! Dedim noldu? Aykut antrenmana almamış Alex’i… Çağırdık Alex’i lakayıt tavırla geldi. ‘Ben Brezilya’ya gitmek istiyorum’ dedi. ‘Yolun açık olsun’ dedim. Aykut Kocaman’ı gönderecektim ya da Alex’i gönderecektim. Alex’le ilgili daha çok konuşurum. Hep prim prim prim… Biz hapisteyken sürekli para istiyordu. Alex, UEFA için imza bile atmadı.”

“Tribünleri açıyorum bundan sonra herkese. Esrar da içsinler, kokain de içsinler. Uğraşmıyorum bundan sonra. Devlet uğraşmıyor ben mi uğraşacağım. Bana padişah diyorlar. Padişah olan adam, diktatör olan adam kulübü halka açmaz.”

“Benim tek derdim Fenerbahçe’ye leke sürülmesin. Böyle çapulcular yönetimde olacaksa yandık. Ali Koç’a rica ettim. Bıraktığım gün aday olacak, söz verdi. Ali Koç sözünü yemez. Çapulcular Fenerbahçe’ye başkan olamaz”

“Stat yapılırken bi tarafa Migros dedik, diğer tarafa Uzanlar destek verdi. Verdikleri destek; 3 milyon ya. İnsanları heveslendirmek için isimlerini verdik. Heveslendirmek için kandırdık. 3 milyona stat mı yapılır ya! Stadı yaptık diye borç yaptık. Birçok tesis yaptık. Bunları bedava yapmadık. Ben bu paraları evime götürmedim. Cebimden verdiklerim hariç. Yaptıklarım hariç. Yaşadıklarım hariç…”

“Şeref sözü veriyorum, eğer siz o yazdıklarınızı 5 sene içerisinde yapacaksanız 100 milyon dolarlık teminat verin. Adaylığı bırakırım. Teklifim geçerli. 100 milyon dolar teminat mektubu getirsinler hemen adaylıktan çekilirim. Hulusi duydun değil mi? 5 sene içinde Fenerbahçe’yi Avrupa şampiyonu yapacağınıza 100 milyon dolarlık teminat mektubunuzu getirin, ben bırakacağım hemen… Siz bu borçların 5 lirasını ödeyemezsiniz be… Bugünkü yürüyüşü niye iptal ettiler? Az mı para verdin Hulusi? Az mı para verdin oğlum? Stadı tüm gruplara açıyorum. Artık eroin mi içerler kokain mi çekerler ben karışmıyorum. Büyük grup, küçük grup… Herkes gelsin. Kim kimi dövdü, halledersiniz! Beni ilgilendirmez! Kim kimi hallederse artık.”
“Ses kaydı diye bir şey yok. Hepsini Ersun Yanal çektirdi. Ben görüntüyü olduğu gibi yayınlayın ne dediğini görsün dedim. Sanki tape gibi görüntüyü yayınladılar.”

SON HABERLER