Emre Belözoğlu başkanı ikna etti

Medipol Başakşehir kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ takım kaptanı Emre Belözoğlu ile yaptığı görüşme sonrasında oyuncunun sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.

Göksel Gümüşdağ dün yaptığı açıklamada “Emre’nin saha içinde ve dışında görmek istemediğimiz bazı davranışları bizi zaman zaman üzüyor. Seneye onların olup olmayacağını konuşup bir karar alacağız. Benim niyetim devam etmemesi yönünde ama kendisi ve hoca devam etmesini istiyor” demişti.

İkilinin bugün gerçekleşen buluşmasında Emre Belözoğlu’nun 1 yıl daha futbol oynama isteğini dile getirdiği başkan Gümüşdağ’ın ise duyduğu rahatsızlıkları tekrar dile getirdikten sonra ikna olduğu ve 1 yıllık resmi sözleşme imzalandığı açıklandı.

İmza sonrası konuşan Emre Belözoğlu “Şu ana kadar bu takım için elimden gelen her şeyi yaptım, mutluyum. Başakşehir, benim ile sözleşme yenilemeseydi futbolu bırakacaktım. Bu sezon son senem olacak ve şampiyonlukla veda etmek istiyorum. Başakşehir bana değerli olduğumu hissettirdi, onlara teşekkür ediyorum. Bir sezon futbol oynarken, diğer yandan da geçişe hazırlanacağım. Teknik direktörlük ya da yöneticilik anlamında karar vereceğim. Genç arkadaşlarıma önerim şu; hayatlarının merkezlerine ailelerini ve futbolu koysunlar. Kulüpler ile bir anlaşma yaparken, sanki aileleri ile bir anlaşma yapıyorlar gibi düşünsünler. Bir maçı hak etmeyerek kazanabilirsiniz ama şampiyonluğu hak etmeden kazanamazsınız. Galatasaray şampiyonluğu hak etmiştir, Galatasaray’ı şampiyonluğundan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

SON HABERLER