EURO 2016 fikstürü belli oldu

Fransa’da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) 10 Haziran’da başlayacak ve 10 Temmuz’da sona erecek.

Tam 51 maça sahne olacak büyük heyecan, TRT ekranları aracığılığıyla futbolseverlere şifresiz ve ücretsiz olarak ulaşacak.

24 takımın katıldığı dev turnuvada A Milli Takımımız, D Grubu’nda İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile mücadele edecek. A Milliler, ilk maçını 12 Haziran saat 16.00’da Hırvatistan ile oynayacak.

İŞTE EURO 2016’NIN TÜM GRUPLARI VE MAÇLARIN OYNANACAĞI TARİHLER:

10 Haziran Cuma

A Grubu: Fransa-Romanya (Saat 22:00, Stade de Fransa, Paris)

11 Haziran Cumartesi

A Grubu: Arnavutluk-İsviçre (Saat 16:00, Stade Bollaert-Delelis, Lens)

B Grubu: Galler-Slovakya (Saat 19:00, Stade de Bordeaux)

B Grubu: İngiltere-Rusya (Saat 22:00, Stade Velodrome, Marsilya)

12 Haziran Pazar:

D Grubu: Türkiye-Hırvatistan (Saat 16:00, Parc des Princes, Paris)

C Grubu: Polonya-Kuzey İrlanda (Saat 19:00, Stade de Nice)

C Grubu:  Almanya-Ukrayna (Saat 22:00, Stade Pierre Mauroy, Lille)

13 Haziran Pazartesi:

D Grubu:  İspanya-Çek Cumhuriyeti (Saat 16:00, Stadium de Toulouse)

E Grubu: İrlanda Cumhuriyeti v İsveç (Saat 19:00, Stade de Fransa, Paris)

E Grubu: Belçika-İtalya (Saat 22:00, Stade de Lyon)

14 Haziran Salı:

F Grubu: Avusturya-Macaristan (Saat 19:00, Stade de Bordeaux)

F Grubu: Portekiz-İzlanda (Saat 22:00, Stade Geoffroy Guichard, St Etienne)

15 Haziran Çarşamba:

B Grubu: Rusya-Slovakya (Saat 16:00, Stade Pierre Mauroy, Lille)

A Grubu: Romanya-İsviçre (Saat 19:00, Parc des Princes, Paris)

A Grubu: Fransa-Arnavutluk (Saat 22:00, Stade Velodrome, Marsilya)

16 Haziran Perşembe:

B Grubu: İngiltere-Galler (Saat 16:00, Stade Bollaert-Delelis, Lens)

C Grubu:  Ukrayna-Kuzey İrlanda (Saat 19:00, Stade de Lyon)

C Grubu:  Almanya-Polonya (Saat 22:00, Stade de Fransa, Paris)

17 Haziran Cuma

E Grubu: İtalya-İsveç (Saat 16:00, Stadium de Toulouse)

D Grubu: Çek Cumhuriyeti-Hırvatistan (Saat 19:00, Stade Geoffroy Guichard, St Etienne)

D Grubu: İspanya-Türkiye (Saat 22:00, Stade de Nice)

18 Haziran Cumartesi:

E Grubu:  Belçika-İrlanda Cumhuriyeti (Saat 16:00, Stade de Bordeaux)

F Grubu: İzlanda-Macaristan (Saat 19:00, Stade Velodrome, Marsilya)

F Grubu: Portekiz-Avusturya (Saat 22:00, Parc des Princes, Paris)

19 Haziran Pazar:

A Grubu: Romanya-Arnavutluk (Saat 22:00, Stade de Lyon)

A Grubu: İsviçre-Fransa (Saat 22:00, Stade Pierre Mauroy, Lille)

20 Haziran Pazartesi:

B Grubu: Rusya-Galler (Saat 22:00, Stadium de Toulouse)

B Grubu: Slovakya-İngiltere (Saat 22:00, Stade Geoffroy Guichard)

21 Haziran Salı:

C Grubu:  Ukrayna-Polonya (Saat 19:00, Stade Velodrome)

C Grubu: Kuzey İrlanda-Almanya (Saat 19:00, Parc des Princes)

D Grubu:  Çek Cumhuriyeti-Türkiye (Saat 22:00, Stade Bollaert-Delelis)

D Grubu:  Hırvatistan-İspanya (Saat 22:00, Stade de Bordeaux)

22 Haziran Çarşamba:

F Grubu: İzlanda-Avusturya (Saat 19:00, Stade de Fransa)

F Grubu: Macaristan-Portekiz (Saat 19:00, Stade de Lyon)

E Grubu: İtalya-İrlanda Cumhuriyeti (Saat 22:00, Stade Pierre Mauroy)

E Grubu:  İsveç-Belçika (Saat 22:00, Stade de Nice)

Son 16 turu

25 Haziran 2016
15:00
A grubu 2.si 37. Maç C grubu 2.si Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne

25 Haziran 2016
18:00
B grubu 1.si 38. Maç A / C / D grubu 3.sü Parc des Princes, Paris

 


25 Haziran 2016
21:00
D grubu 1.si 39. Maç B / E / F grubu 3.sü Stade Félix-Bollaert, Lens

 


26 Haziran 2016
15:00
A grubu 1.si 40. Maç C / D / E grubu 3.sü Stade des Lumières, Lyon

26 Haziran 2016
18:00
C grubu 1.si 41. Maç A / B / F grubu 3.sü Stade Pierre-Mauroy, Lille

26 Haziran 2016
21:00
F grubu 1.si 42. Maç E grubu 2.si Stadium Municipal, Toulouse

27 Haziran 2016
18:00
E grubu 1.si 43. Maç D grubu 2.si Stade de France, Saint-Denis

27 Haziran 2016
21:00
B grubu 2.si 44. Maç F grubu 2.si Allianz Riviera, Nice

Çeyrek finaller

30 Haziran 2016
21:00
37. Maç galibi 45. Maç 39. Maç galibi Stade Vélodrome, Marseille

1 Temmuz 2016
21:00
38. Maç galibi 46. Maç 42. Maç galibi Stade Pierre-Mauroy, Lille

2 Temmuz 2016
21:00
41. Maç galibi 47. Maç 43. Maç galibi Stade Bordeaux-Atlantique, Bordeaux

3 Temmuz 2016
21:00
40. Maç galibi 48. Maç 44. Maç galibi Stade de France, Saint-Denis

Yarı finaller

6 Temmuz 2016
21:00
45. Maç galibi 49. Maç 46. Maç galibi Stade des Lumières, Lyon

7 Temmuz 2016
21:00
47. Maç galibi 50. Maç 48. Maç galibi Stade Vélodrome, Marseille

FİNAL

10 Temmuz 2016
21:00
49. Maç galibi 51. Maç 50. Maç galibi Stade de France, Saint-Denis

SON HABERLER