Euro 2020 rakiplerimiz belli oldu
Euro 2020 eleme gruplarındaki rakiplerimiz

Türk milli takımınında yer aldığı EURO 2020 eleme grubu kuraları bugün İrlanda’nın Başkent’i Dublin’de çekildi.

Kura çekimine 3. torbadan katılan Türkiye Fransa, İzlanda, Arnavutluk, Moldova ve Andorra ile aynı grupta yer aldı.

EURO 2020 ELEME GRUPLARI

A GRUBU: İngiltere, Çekya, Bulgaristan, Karadağ, Kosova

B GRUBU: Portekiz, Ukrayna, Sırbistan, Litvanya, Lüksemburg

C GRUBU: Hollanda, Almanya, Kuzey İrlanda, Estonya, Belarus

D GRUBU: İsviçre, Danimarka, İrlanda Cumhuriyeti, Gürcistan, Cebelitarık

E GRUBU: Hırvatistan, Galler, Slovakya, Macaristan, Azerbaycan

F GRUBU: İspanya, İsveç, Norveç, Romanya, Faroe Adaları, Malta

G GRUBU: Polonya, Avusturya, İsrail, Slovenya, Makedonya, Letonya

H GRUBU: Fransa, İzlanda, Türkiye, Arnavutluk, Moldova, Andorra

I GRUBU: Belçika, Rusya, İskoçya, Kıbrıs Rum Kesimi, Kazakistan, San Marino

J GRUBU: İtalya, Bosna Hersek, Finlandiya, Yunanistan, Ermenistan, Lihtenştayn

Elemelerin maç takvimi
1.hafta: 21-23 Mart 2019
2.hafta: 24-26 Mart 2019
3.hafta: 7-8 Haziran 2019
4.hafta: 10-11 Haziran 2019
5.hafta: 5-7 Eylül 2019
6.hafta: 8-10 Eylül 2019
7.hafta: 10-12 Ekim 2019
8.hafta: 13-15 Ekim 2019
9.hafta: 14-16 Kasım 2019
10.hafta: 17-19 Kasım 2019

EURO 2020 NEREDE OYNANACAK

EURO 2020 Avrupa şampiyonası’na 12 ülke ev sahipliği yapacak. Euro 2020’nin açılış karşılaşması, İtalya’daki Roma Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

Euro 2020 grup maçlarının oynanacağı kentler şöyle:

  • Grup maçları, son 16, yarı final ve final: Londra (İngiltere)
  • Grup maçları ve çeyrek final: Münih (Almanya), Bakü (Azerbaycan), Sankt-Peterburg (Rusya), Roma (İtalya)
  • Grup maçları ve son 16: Kopenhag (Danimarka), Bükreş (Romanya), Amsterdam (Hollanda), Dublin (İrlanda), Bilbao (İspanya), Budapeşte (Macaristan), Glasgow (İskoçya)
  • A Grubu: Roma (İtalya) ve Bakü (Azerbaycan)
  • B Grubu: Sankt-Peterburg (Rusya) ve Kopenhag (Danimarka)
  • C Grubu: Amsterdam (Hollanda) ve Bükreş (Romanya)
  • D Grubu: Londra (İngiltere) ve Glasgow (İskoçya)
  • E Grubu: Bilbao (İspanya) ve Dublin (İrlanda)
  • F Grubu: Münih (Almanya) ve Budapeşte (Macaristan)