Fenerbahçe maçında kural hatası

Fenerbahçe’nin sahasında Kasımpaşa’yı ağırladığı Süper Lig maçında kural hatası yapıldı.

Karşılaşmanın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu 8. dakikada Kasımpaşa lehine penaltı atışına karar verdi. Karar VAR’ın başında görevli Fırat Aydınus tarafından da onaylandı.

Kasımpaşalı golcü Diagne’nin penaltı vuruşunu Fenerbahçe kalecisi Harun Tekin kurtardı kaleciden dönen topu Kasımpaşalı Eduok ağlara gönderdi.

Ancak VAR’da görevli Fırat Aydınus pozisyonun yeniden izlenmesini istedi. Pozisyonu yeniden izleyen hakem Yaşar Kemal Uğurlu Kasımpaşalı Eduok’un penaltı atışı kullanılmadan önce ceza sahasına girdiğini tespit ederek golü iptal etti ve en direkt vuruşa karar verdi.

Ancak penaltı atışı sırasında ceza sahasına sadece Kasımpaşalı oyuncular değil Fenerbahçeli oyuncularda erkenden girmişti. Kural kitabı atış sırasında iki takımın oyuncularının da erken ceza sahasına girmesi durumunda penaltı atışının tekrar edilmesini söylüyor.

İşte kural kitabının ilgili maddesi

Her iki takımdan da bir oyuncu Oyun Kurallarını ihlal ederse bir oyuncu daha ciddi bir ihlal gerçekleştirmediği sürece (örn. Kural dışı yanıltma) penaltı vuruşu tekrarlanır.

SON HABERLER