Fenerbahçe’den Roger Schmidt’e teklif

Galatasaray mağlubiyeti sonrasında teknik direktör arayışlarına başlayan Fenerbahçe’de ilk hedef Alman teknik direktör Roger Schmidt.

Başkan Ali Koç’un göreve geldiği günden bu yana birlikte çalışmak istediği isim olduğu iddia edilen Roger Schmidt ile ilk temasların kurulduğu iddia ediliyor.

Avusturya’da Salzburg kulübü ile şampiyonluk yaşayan ve Bayer Leverkusen kulübünde oynattığı pozitif futbol ile gündeme oturan Roger Schmidt en son Çin ligi ekiplerinden Beijing Sinobo Guoan’da görev almıştı.

Bu sezon hiçbir kulüpte çalışmayan deneyimli teknik adamın ilk kurulan temasta Fenerbahçe’nin teklifine olumlu yaklaştığı iddia edildi.

Roger Schmidt, RB Salzburg kulübünde 99 maça çıkmış ve 2,24 puan ortalaması yakalamıştı. Roger Schmidt Bayer Leverkusen kulübünde ise 125 maçta 1,70 puan ortalaması yakalayabilmişti.

2. Aday Tayfun Korkut

Şuan kulüp çalıştırmayan 45 yaşındaki Tayfun Korkut’un ise Roger Schmidt’ten sonraki aday olduğu iddia edildi. Tayfun Korkut en son Stuttgart kulübünün başında sahaya çıkmış son sezonunda 22 maçta 1,64 puan ortalaması yakalamıştı.

SON HABERLER