Görev tamam başkanım

Beşiktaş Galatasaray derbisinde görev alan Cüneyt Çakır verdiği kararlarla gündeme oturdu. Cüneyt Çakır verdiği ve veremediği kararlar ile çok tartışıldı.

Beşiktaş lehine verilen penaltı öncesinde bel hizasındaki topa kafa sokan Beşiktaşlı oyuncuya uzanan ayağı tehlikeli hareket olarak nitelendiren Cüneyt Çakır taraflı tarafsız birçok sporseverin eleştirilerinin hedefi oldu.

42. dakikada Selçuk İnan’a arka arka arkaya fauller yaparak yere düşüren Gary Medel’e tepki gösteren Selçuk İnan’a sarı kart veren Cüneyt Çakır sarı kartı olan Medel’e ikinci sarı kartı ve kırmızı kartı gösteremedi.

66. dakikada Beşiktaşlı Necip Uysal kendisini geçen Galatasaraylı oyuncu Onyekuru’yu düşürdü. Hakem Cüneyt Çakır penaltı verdi. Pozisyonu izleyen VAR Cüneyt Çakır’a pozisyonu yeniden izlemesini tavsiye etti. Yere düşürülen Onyekuru’nun eline top çarptığı için penaltı iptal edildi.

Yardımcı hakem Bahattin Duran’ın ise her pozisyondan sonra ısınan Beşiktaşlı oyunculara pozisyonu açıklaması ile oldukça yadırgandı.

Galatasaray, Cüneyt Çakır’ın yönettiği son 13 maçta sadece 4 galibiyet alabildi.

Maç sırasında ve sonrasında ise sosyal medya kullanıcıları maçtan önce federasyon başkanı ile görüşen Cüneyt Çakır’ın kendisine verilen görevi başarı ile yerine getirdiği en çok konuşulanlar arasına girdi.

SON HABERLER