Göztepe – Eskişehirspor maçında olay var

TFF 1.ligde oynanan Göztepe  – Eskişehir maçının son dakikalarında olaylar çıktı Eskişehirspor yönetimi ve teknik heyeti karşılaşma bitmeden takımı sahadan çekti.

Karşılaşmanın son dakikasında skor 1-1 berabereyken kaleciyle karşı karşıya kalmak üzere topu sürerken yerde kalan Eskişehirsporlu Axel Meye için karşılaşmanın hakemi faul yok devam kararı verdi. Bu pozisyonun hemen ardından ev sahibi Göztepe golü buldu ve skoru 2-1’e getirdi. Gol sonrasında saha ve tribünler karıştı.

Çıkan olaylar sonrasında Eskişehirspor yönetimi ve teknik heyeti karşılaşmanın bitiş düdüğünü beklemeden sahayı terk etti.

Olaylar sonrasında hükmen mağlubiyet ve ceza almak istemeyen Eskişehirsporlu oyuncular yeniden sahaya döndü ve soyunma odasına giden hakemlerin sahaya dönmesini bekliyor. Hakemlerin yeniden sahaya çıkması durumunda Eskişehirsporlu oyuncuların oyunun kalan 3 dakikalık bölümünde oyuna müdahil olmayacakları öğrenildi.

Her iki takım oyuncularının sahada bekledikleri karşılşamanın hakemleri yeniden sahaya çıkmadı ve karşılaşma bitiş düdüğü çalınmadan bitmiş oldu.

Karşılaşma ile ilgili kararı Türkiye Futbol Federasonu’nun vermesi bekleniyor.

Müsabaka kurallarına göre Eskişehirspor’un 3-0 hükmen mağlup sayılması ve 3 puanının silinmesi bekleniyor.

SON HABERLER