GS TV artık şifresiz ve HD

Pazar günü HD yayınlara başlayan GS TV 22 Mayıs 2018 saat 18:00 itibariyle Türksat uydusundan şifresiz yayınlara da başladı.

GS TV artık Türksat uydusu üzerinden şifresiz olarak izlenebilecek.

GS TV frekans bilgileri

11676 V 24444 Türksat 42E

Galatasaray kulübü başkanı Mehmet Cengiz’in seçim öncesi vaatlerinden biri olan şifresiz ve HD GS TV artık her evde şifresiz olarak izlenebilecek.

GS TV Nasıl izlenir?

Uydu alıcınız üzerinden yeni kanal taraması yaparak yada manuel olarak frekans bilgilerini uydu alıcınıza girerek GS TV’yi şifresiz ve HD olarak izleyebilirsiniz.

GS TV Tarihçesi

15 Kasım 2006’da Doğan Grubu ile yapılan bir sözleşme çerçevesinde kurulmuştur. 28 Mayıs 2009’da Doğan Grubu ile sözleşme feshedilmiştir.

Galatasaray TV Eylül 2006’da başlamış olup 24 Nisan 2007’de test yayını, 1 Mayıs 2007’de ise normal yayın ile uydu üzerinden izlenilmeye başlanmıştır.

Galatasaray TV’nin Digiturk bünyesindeki ana stüdyo ve teknik oluşumlarının dışında, biri Florya’da, biri de Ali Sami Yen Stadyumu’nda olmak üzere iki stüdyosu bulunmaktadır.

Florya’daki Galatasaray TV stüdyosu, tesislerde bulunan radyo link vasıtası ile 24 saat canlı yayın yapma olanağı yaratan teknik donanıma sahiptir.

Yapım ve teknik inşası Galatasaray Spor Kulübü ve 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği üyesi Fazlı Yıldırım’ın katkılarıyla gerçekleştirilen stüdyonun reji ses masası kamera ve diğer teknik donanımları Digiturk tarafından sağlanmıştır.

Türk Telekom Stadyumu’ndaki stüdyo, maç günlerinde up-link özelliği ile canlı yayın yapmakta ve Digiturk’ün farklı kamera düzenekleri ile Galatasaray’ın maçlarından önce ve sonra yayın yapmaktadır.

Galatasaray TV, Mecidiyeköy Çadır arazisi üzerine inşa edilecek çok katlı Galatasaray Yönetim Binası içinde merkez stüdyolarını kuracak olup, bundan başka Florya’daki mevcut stüdyo büyütülecek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi içinde de hem Türk Telekom Stadyumu’nda hem de yeni 15.500 kişilik kapalı spor salonunda stüdyoları olacaktır.

27 Ekim 2008 tarihinde RTÜK tarafından lisansı iptal edilen kanal, Turksat Uydusu ve D-Smart platformundan da çekilmiştir. 28 Mayıs 2009′ dan bu yana Digiturk üzerinden yayın yapmaktadır. Ayrıca internette de www.galatasaray.com adresinden yayın yapmaktadır. 16 Eylül 2009 tarihinde logosunu yenileyen kanal yaklaşık bir sene paralı yayın yapmış, ancak 1 Kasım 2011 tarihinden itibaren Digiturk platformundan şifresiz yayına başlamıştır.

Kanal, 10 Ağustos 2012 tarihinde yeni yayın dönemine girmiş olup daha yeni program ve yayın kalitesi ile yeni sezona başlamıştır. Son olarak 04 Mayıs 2015 tarihi itibarı ile kulüp resmi radyo kanalı GS Radyo ile ortak yayınlar yapmaya başlamıştır.

SON HABERLER