İmza töreninde özür geldi

Fenerbahçe kulübü ile bugün resmi sözleşmeye imza atan İsmail Köybaşı transferin 2-3 gün içinde bittiğini ve öncesinde bir görüşme olmadığını söyledi. Sosyal medyada dönen küfürlü video için Fenerbahçe camiasından ve taraftarlarından özür dileyen İsmail, şampiyonluk kutlamalarında istemeden bu durumun içerisinde kaldığını dile getirdi.

Fenerbahçe kulübü İsmail Köybaşı ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

İsmail Köybaşı’nın imza töreninden satırbaşları;

Öncelikle Fenerbahçe’ye hoş geldim. 7-8 yıllık profesyonel futbol hayatımın önemli anlarındayım. Düşüncem, futbol kariyerimi en verimli şekilde sürdürmekti. Futbol oynamak isteyen herkes gibi ben de bir karar verdim. Beni heyecanlandıran ve beni sahiplenmeye hazır olduğuna inandığım Fenerbahçe’deyim. Mutluyum.

Hocamızın isteği doğrultusunda ne görev verilirse onu yapmak zorundayız. 4-2-3-1 veya 3-5-2 bunlar fazla önemli değil. Taktik ne olursa olsun sahada her şeyini ortaya koyan bir İsmail olacak.

O bir şampiyonluk kutlumasıydı. Benim ismin böyle bir görüntünün içerisinde olduğumdan dolayı üzüntülüyüm. Fenerbahçe camiasının ve taraftarlarının kırıldığını biliyorum. Beni tanıyanlar bilirler, içimde hiçbir zaman kötülük olmaz. Böyle bir durumdan rahatsız oldum. Profesyonel futbolcular olarak böyle durumlara düşmemek gerek. Ama Fenerbahçe camiasından özür dilerim.

Fenerbahçe ile sezon içerisinde görüşme gerçekleşmedi. Sezon bittikten sonra ani gelişen bir şey oldu. İçim rahat. Kimseye bir şey ispatlamak ve söylemek zorunda değilim.

MAHMUT USLU’NIN KISA AÇIKLAMALARI

Çok iyi bir sporcu, beyefendi. Biraz da hemşehrim sayılır. Böyle bir arkadaşı ailemize kattık. Fenerbahçe’de başarılı olacağına inanıyorum.

İsmail’in İspanyol takımıyla anlaştığını biliyorduk. Menajeri Batur kardeşimize sorduk, 2-3 günde imza attı. Çok güzel bir transfer oldu. Türkiye’nin çok önemli bir sol bekini aldık.

İsmail Köybaşı Fenerbahçe’den ne kadar ücret alacak

Sarı-lacivertliler, milli oyuncuya yıllık 1 milyon 750 bin euro garanti para ile birlikte maç başı 15 bin euro verecek. Öte yandan Fenerbahçe, Beşiktaş’ta biten sözleşmesinin ardından siyah-beyazlılardan ayrılan 27 yaşındaki oyuncuya 900 bin euro da imza parası ödeyecek.

SON HABERLER