İsmail Kartal: Görevi bıraktım

Fenerbahçe kulübü teknik direktörü İsmail Kartal, Kasımpaşa maçı sonrasında görevini bıraktığını açıkladı.

Spor Toto Süper Lig’in son hafta mücadelesinde sahasında KAsımpaşa’yı 2-0 yenen Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada görevini bıraktığını söyledi.

Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Kasımpaşa’yı 2-0 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kartal, dün kulüp başkanı Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmede görevi bırakmak isteğini ve bu isteğinin kabul edildiğini söyledi.

İsmail Kartal’ın maç sonu açıklamaları;

“Bu sezon Beşiktaş sezona iyi başladı iyi futbol oynuyordu. Daha sonra ben göreve geldim. Yükselişimizin olacağını söylemiştim ve öyle oldu. Ta ki kurşunlanıncaya kadar. Takımın psikolojisi bozuldu. Yabancılar ülkelerine gitmek istedi. Biz onları inandırarak çalıştırmaya çalıştık. Şampiyonluk mücedelisini 33. haftaya kadar sürdürdük. Galatasaray takım halinde değil ama bireysel oyuncularla şampiyon oldular. Hamza Hocayı ve ekibini tebrik ediyorum. İyi bir yarış oldu. Slaven Bilic ve ekibini de tebrik ediyorum. Geçen sezon biz 74 puanla şampiyon olmuştuk bu sezon ikinci olduk. Baktığınız zaman taşlanan, kurşunlanan takım olmamıza rağmen başarısız gibi gösterilsek de ben bunu kabul etmiyorum. Çok başarılı bir sezon geçirdik. Ben 1-1.5 ay önce başkanla konuştuğumuzda devam edeceğimizi söylemişti ama ben istememiştim. Ve ben bugün görevi bıraktım. Zor şartlarda mücadele ettim. Çok yalnız bırakıldık ancak ben bir Fenerbahçeli olarak bırakıp kaçmadım. Bütün taraftarlarımızdan şampiyon olamadığımız için özür diliyorum…  Kimseye bir kırgınlığım yok. Herkese teşekkür ediyorum”

SON HABERLER