Kulüpler Birliğinden çelişkili açıklama

Süper Lig kulüpler birliği TFF’nin dinlendireceğini açıkladığı Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya’ya sahip çıkarak yeniden maç verilmesini talep etti.

Kulüpler birliğinde yer alan 18 kulübün 17’sinin ortak kararı ile Galatasaray maçında bariz hata yapan maçın hakemi Hüseyin Göçek ve maçın VAR’ı Halis Özkahya’ya yeniden maç verilmesi talep edildi.

Ancak iki hakeme destek veren kulüpler birliğinin bugüne kadar sessiz kaldığı bazı hakem atamalarını hatırlatmak istedik.

Kulüpler birliği üyelerinden Fenerbahçe’nin 2015 yılında oynadığı Akhisar maçında görev alan Özgür Yankaya 2015 yılından bu yana hiçbir Fenerbahçe iç saha maçına çıkamıyor.

Kulüpler birliği üyelerinden Fenerbahçe’nin 2012 yılında oynadığı Galatasaray derbisinde görev alan Halis Özkahya 2012 yılından bu yana hiçbir Fenerbahçe iç saha maçına çıkamıyor.

Kulüpler birliği üyelerinden Fenerbahçe’nin 2016 yılında oynadığı Beşiktaş derbisinde görev alan Hüseyin Göçek 2016 yılından bu yana hiçbir Fenerbahçe iç saha maçına çıkamıyor.

TFF hakemlerinden Barış Şimşek ise 2011 yılından bu yana hiçbir Fenerbahçe maçında görev alamıyor.

Bu atamalar hakkında yıllardır sessizliğe bürünen kulüpler birliğinin neden birden bire harekete geçtiği ise günün sosyal medya üzerinde en çok konuşulan konusu oldu.

SON HABERLER