Diarra transferi Ruslara bağlı!

Uzun süredir Galatasaray’ın gündeminde yer alan isimlerden Lassana Diarra’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Galatasaray’ın uzun süredir transferi için çaba gösterdiği Lassana Diarra konusunda transferin başındaki Sportif A.Ş. yöneticisi Levent Nazifoğlu’ndan müjdeli haber geldi.

Nazifoğlu, “Lassana Diarra yüzde 99 bitti” ifadelerini kullandı. konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapan sarı-kırmızılı yönetici, “Diarra’da önemli yol kat ettik. Bir 10 milyon euro’luk cezası var Diarra’nın. Futbolcu onunla ilgili Lokomotiv Moskova ile konuşuyor. Onunla ilgili bir gelişme yaşanırsa, transferi yapacağız inşallah” diye konuştu.

PAZARLIKLAR SON AŞAMADA
Diarra konusunda yüzde de veren Nazioflu, “Benim yüzdelerim çok gerçekçi değil, ama benim için Diarra’nın transferi yüzde 99 bitmiştir. Benim yapım bu” ifadelerini kullandı. Moskova ekibiyle yaptığı pazarlıklarda Diarra’ya Galatasaray’ın da destek verdiği öğrenildi. Cimbom’un ceza konusunda Rus temsilcisine bonservis mahiyetinde bir teklif sunacağı dile getirildi.

Galatasaray Yönetimi’nin 1. önceliği konumunda bulunan Diarra için Sarı-Kırmızılılar senelik 4.5 milyon Euro garanti ücreti de gözden çıkarmış durumda.

DİARRA’NIN MÜTHİŞ KARİYERİ
Profesyonel kariyerine ülkesi Fransa’da başlayan Lassana Diarra, Avrupa’nın dev ekiplerinde forma giydi. 31 yaşındaki oyuncu, Real Madrid, Arsenal ve Chelsea gibi dev ekiplerin kadrosunda yer aldı.

SON HABERLER