Mustafa Cengiz’in 1 saat ertelemeli ilginç toplantısı

İdari yönden ibra edilmeyen ve sonraki seçimde aday olma şansı elinden alınan Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz bugün bir basın toplantısı yaptı.

Saat 14:30’da başlayacağı açıklanan basın toplantısı gerekçe göstermeksizin 1 saat ertelenerek 15:30’a alındı.

15:30’da basının karşısına yönetim kurulu ile birlikte çıkan başkan Mustafa Cengiz önceden hazırlanmış 1 paragraflık bir metin okuyarak toplantıyı sonlandırdı.

Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada “Huzur ve bütünlük içinde başlayan genel kurulumuzun bu şekilde bitmemesini arzu ederdik. Yönetimimiz süresince genel kurul üyelerimizin de tasvip ettiği, yadsınamayacak başarılara imza attık. Bu başarıların ardında idari reformlar olduğuna şüphe yoktur. Bana oy veren vermeyen herkesin başkanıyım. Bu an itibarıyla Galatasaray’ın menfaatleri ve değerlerin korunması uğruna gereken her şeyin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Biz görevimizin başındayız. Hukuki mücadelemizi tüm alanlarda gerçekleştireceğiz. Emanetiniz emin ellerdedir” ifadesini kullandı.

BASIN TOPLANTISI NEDEN ERTELENDİ?

Galatasaray kulislerinde gerekçe gösterilmeden 1 saat ertelenen ve sonunda soru alınmayan basın toplantısının ertelenme sebebinin ne olduğu merak konusu oldu.

İddialara göre içeriği yetersiz bu basın toplantısının metni son 1 saatte değişti.

Bu kadar kısa bir açıklama için resmi web sitesinden açıklama yapılabilecek olan başkan Mustafa Cengiz’in onlarca basın çalışanını stadyuma davet ettikten sonra açıklama yapması ve soru almaması Galatasaraylı taraftarlar tarafından da garipsendi.

SON HABERLER