Osmanlıspor – Zimbru maçı hangi kanalda?

Bu sezon ülkemizi UEFA Avrupa Liginde temsil edecek olan Osmanlıspor’un Zimbru ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçının yayıncı kuruluşu belli oldu.

Zimbru – Osmanlıspor maçı Beyaz TV ekranlarından şifresiz olarak yayınlanacak. Karşılaşma bugün (04.07.2016) Perşembe günü saat 20:00’da başlayacak.

Osmanlıspor ilk 11’i: Karcemarskas, Vrsajevic, Mehmet Güven, Lawal, Webo, Ndiaye, Prochazka, Umar, Delarge, Muhammed, Numan

Zimbru ilk 11’i: Rusu, Diego Lima, Amancio Fortes, Zagaevschii, Erick, Luan, Alex Bruno, Hugo Moreira, Damaşcan, Emerson

Akçay: Yüzde 100 hazır olduğumuz söylenemez
Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay: “Bizim geçen yıldan bugüne gelen anlayış ve standardımız var. Bunu sahaya yaymaya çalışacağız” UEFA Avrupa Ligi’nde yarın deplasmanda Moldova temsilcisi Zimbru ile 2. ön eleme turu ilk maçında karşılaşacak Osmanlıspor’un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, geçen yıldan bugüne gelen anlayış ve standartları olduğunu, bunu sahaya yaymak için çalışacaklarını söyledi. Başkent Kişinev’de kamp yapılan otelde maçla ilgili AA muhabirine konuşan Akçay, bu tip turnuvalarda skorun öncelik olduğunu belirtti. Akçay, “Karşılaşmada avantajlı durama geçecek hem taktiksel, hem de organizasyon açısından yol aldığımızı düşünüyorum. Yüzde 100 hazır olduğumuz söylenemez. Bizim geçen yıldan bugüne gelen anlayış ve standardımız var. Bunu sahaya yaymaya çalışacağız.” diye konuştu. Takıma yeni katılan oyuncuların belli bir kısmından faydalanamayacaklarını anlatan Akçay, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen seneki kadronun büyük bir bölümünden faydalanmaya çalışacağız. Rakibimiz değerli bir takım. Bu yıl 8 oyuncusunu yenileyerek, gerek Avrupa Ligi’nde, gerekse kendi liginde hedef belirledi. Dolayısıyla zor bir müsabaka olacak. Birinci müsabaka sonrasında geriden gelip turu geçmiş olması ne kadar zor bir rakiple karşılaşacağımızı söylüyor. İki ayaklı müsabaka olması bu açından da önemli. İlk maçın dışarıda olması da bize sahamızda avantaj sağlayacak.” Akçay, müsabakada ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirterek, maçın sezon başına denk gelmesi nedeniyle hazır olmalarının beklenmemesi gerektiğini dile getirdi. Takımdan iyi skor beklenildiğini aktaran Akçay, “Turları iyi bir skorla geçmeniz sizin daha sonraki süreçte daha iyi hazırlanmanızı sağlar.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Zimbru tecrübeli bir takım, çok zor bir müsabaka olacak”      

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında yarın Moldova’nın Zimbru takımı ile deplasmanda karşılaşacak Osmanlıspor’un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, tecrübeli bir takımla karşılaşacaklarını söyledi. Müsabakanın oynanacağı Zimbru Stadı’nda düzenlenen basın toplantısına teknik direktör Akçay ve futbolculardan Raul Rusescu katıldı.  Maçta ellerinden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceklerini anlatan Akçay, “Zimbru, tecrübeli bir takım. İki güzel de müsabaka oynadılar. Dikkat çekici ve komple bir takım. 8 oyuncuyla yenilenmiş büyük bir organizasyon görüyoruz. Çok zor bir müsabaka olacak. İyi bir skorla ikinci maçı ve turu evimize taşımak istiyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Kendilerinin düşük bütçeli bir ekip olduğuna dikkati çeken Akçay, “Zimbru’nun bütçesini bilmiyorum. Biz Türkiye liginin en düşük bütçeli takımıyız. Oyuncuların değeri para olarak yukarıda değil. Süper Lig’e çıkmamızı bu oyunculara borçluyuz. Bu oyuncularla  Avrupa’da oynama hakkı elde ettik.” diye konuştu. Akçay, Moldova ekibinin Rus ve Brezilya ekolüyle oynayan karma bir takım olduğunu belirterek, “Mümkün olduğunca Avrupa, lig ve Türkiye Kupası için elimizden geleni yapacağız. Bunda oyuncuların devamlılığı gerekiyor. Bunu sağlamak kolay değil.   Başarıya giden yola az hatayla çıkmak zorundasınız. Aklımız avucumuzun içinde. Böyle devam edeceğiz. Rakibimiz yaratıcı ve mücadeleci bir takım.” ifadelerini kullandı.

SON HABERLER