Premier Lig hangi kanalda olacak?

İngiltere Premier Lig’in başlamasına saatler kala Türkiye yayıncısı henüz belli olmadı. Futbolseverler, dünyanın en iyi ligi olarak gösterilen Premier Lig’i yeni sezonda hangi kuruluşun yayınlayacağını merakla bekliyor.

GÜNCELLEME: YAYINCI KURULUŞ BELLİ OLDU  >>>TIKLAYIN

Geçtiğimiz sezon büyük bir sürprize sahne olan ve Leicester’ın şampiyonluğuyla tamamlanan İngiltere Premier Lig’de 2016-2017 sezonu, 13 Ağustos Cumartesi günü oynanacak maçlarla başlayacak. Ancak Premier Lig’in Türkiye yayıncısının hâlâ belli olmaması, futbolseverlerin yoğun tepkisini çekti.

8 SEZONDUR DIGITURK YAYINLIYORDU

Ülkemizde kısa bir süreliğine TV8 kanalından de futbolseverlere ulaşan Premier Lig maçlarının yayın haklarını 2008’de beş yıllığına Digiturk satın almıştı. 2012-2013 sezonu bitmeden Premier Lig ile olan yayın sözleşmesini üç yıl daha uzatan Digiturk, toplamda sekiz yıldır maçları Lig TV ve diğer kanallar aracılığıyla futbolseverlerle buluşturuyordu. Ancak 2015-2016 sezonunun sona ermesiyle birlikte Digiturk’un Premier Lig ile olan sözleşmesi de bitti.

OLİMPİYAT YAYIN KRİZİ BENZERİ

İngiltere Premier Lig’in yeni sezondaki yayın haklarını, Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden iş adamı Sadettin Saran’ın sahibi olduğu Saran Grup elinde bulunduruyor.

Saran Grup, 2016 Rio Olimpiyatları’nın da yayın haklarını almış ve dev organizasyonun başlamasına saatler kala TRT ile anlaşmıştı.

HABER BEKLİYORUZ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Saran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, “EPL hakları 15 senedir bizde. Bu sene bizden alan yok. Digiturk ve D-Smart’tan haber bekliyoruz” şeklinde konuştu. Premier Lig’in yayın haklarını bir kez daha Digiturk’un satın alacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Goal

SON HABERLER