Rıza Çalımbay : Daha cesaretli olması gerekiyor

Galatasaray’ı konuk eden Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay maç sonu hakemle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Her şeyden önce zevkli bir maç oldu. Galibiyet için oynuyoruz. Golü erken yedik. Muslera mükemmel oynadı. Hak etmediğimiz bir mağlubiyet oldu. Son paslarda dikkatli olsaydık berabere kalırdık. Galatasaray takımı öyle maçlar oynuyor ki telafisi yok. Buyük takımda ekstra oyuncular giriyor oyuna Burak, Sneijder, Muslera gibi. Bizim bulduğumuz pozisyonları Galatasaray bulsaydı maçı 5-0 kazanabilirdi.”

“Son dakikada Galatasaray olsa…”

“Bizim hedefimiz ligi ilk 10’da bitirmek. Maçta üzüldüğüm olay hakemin son dakikada faul varken maçı bitimesi. Son dakikada Galatasaray olsa o faul kullandırtmadan bitirmezdi, büyüklere yapamaz. Bırak oynat, oynatırsan kendini büyütürsün. Geleceği çok iyi bir hakem aslında. Böyle maçlarda daha cesaretli olması gerekiyor.”

Çalımbay’ın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, çok pozisyon yakaladıklarını ancak son dokunuşlarda başarılı olamadıklarını kaydetti.

Özellikle ilk yarıda olmak üzere maçın genelinde iyi bir oyun sergilediklerini vurgulayan Çalımbay, “İyi pozisyonlar yakaladık, iyi baskı kurduk. Ama böyle maçları iyi oynayıp kaybettiğimizde çok üzülüyoruz. Bizim amacımız kalan maçlarımızı kazanıp, ligi iyi bir yerde bitirmek” değerlendirmesinde bulundu.

Lacivert-kırmızılı çalıştırıcı, yaptığı kurtarışlarla Galatasaray’ın galibiyetinde önemli rol oynayan Muslera’yı da tebrik etti.

Rıza Çalımbay, müsabakanın hakemi Ali Palabıyık’ın, son dakikada kazandıkları faulü kullandırmadan maçı bitirmesinin dışında iyi bir performans gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Mersin İdman Yurdu 31. hafta itibari ile topladığı 43 puanla 7. sırada bulunuyor.

SON HABERLER