Serdar Aziz imzayı attı

Galatasaray’ın Bursaspor’dan transfer ettiği Serdar Aziz, ‘dünya devi’ olarak nitelendirdiği yeni kulübüne imza attığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Cimbom, Serdar Aziz için Bursaspor’a 4.5 milyon avro öderken Sercan Yıldırım, Bilal Kısa ve Furkan Özçal’ın bonservislerini de rakibine vermişti. 25 yaşındaki stoper, yeni takımından yılda 2 milyon Euro net ücret kazanacak.

Başkan Dursun Özbek’in de katıldığı imza töreninde kendisini dört yıllığına Galatasaray’a bağlayan imzayı atan Serdar, “Dünya devi bir kulüpte olduğum için çok şanslı hissediyorum. Elimden geleni yapacağım. Buranın ne demek olduğunun bilincindeyim. Çok mutluyum. Başkana ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlısı olur.” ifadelerini kullandı.

BİRÇOK TAKIM PEŞİMDEYDİ

Diğer takımların teklifleriyle ilgilenmediğini ifade eden Serdar, “Galatasaray’ın uzun zamandır benimle ilgilenmesi büyük bir etken. Çok sayıda takımdan teklif aldım ama bunlar önemli değil. Şu an nerede olduğum önemli olan. Ailem ve ben çok mutluyuz. Çok büyük bir kulübe geldiğim için gururluyum. Galatasaray’da olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Transferden önce Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’le görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine ise Serdar Aziz “Fatih Terim ile Galatasaray’a transfer hakkında bir görüşmem olmadı. Galatasaray’ın ismi yeterli. Dış etkenler çok önemli değil. Formayı giymek için sabırsızlanıyorum.” sözlerini kullandı.

Serdar Aziz’in ardından Dursun Özbek soruları yanıtlandırdı.

CAS’TAN YANIT BEKLİYORUM
Geçtiğimiz dönemde bu takımın bir teknik kadrosu vardı. Takımın sezon bşaından beri gelen performansı değerlendiren bir rapor istedik ve ona göre değerlendirme yaptık. Bu çerçevede transferlere başladık. Bir kaç gün içinde teknik kadroyu açıklayacağız. Yarın CAS’tan bir yanıt bekliyorum. Buna göre hoca konusunda açıklama yapacağım.

UEFA’NIN BİR SINIRLANDIRMASI VAR
Büyük veya küçük bütçeli transfer olarak yaklamıyoruz. Galatasaray’ın geçen yıl ki performansı sornasında hazırlanan bir rapor ve biz buna göre hareket ediyoruz. Galatasaray’ın eksiklerini gidermek için transfer yapacağız. Önümüzdei sezona çok iyi hazırlanmak istiyoruz. Bütçeye gelince hesaplarımızı yaptık ve UEFA’nın bir sınırlaması var. Süper Lig’de oynayan bir çok kulüp için bu var ve bunu aşmanız mümkün değil. Hem transfer hem kulübün harcamaları çok yüksek seviyede ve sınırlara çok bağlı. Transfer yaparken, futbolcu maaşları ödenirken bunları düşünmek zorundayız. Biz sınırda bulunuyoruz ve limiti iyi tutmaya çalışıyoruz. Bunu keyfi bile olsa geçmek mümkün olmayacak.

KADRODA DÜŞÜNMEDİĞİMİZ İSİMLERİ GÖNDERDİK
Önümüzdeki sene kadromuzda düşünmediğimiz isimleri Sercan orada oynuyordu kiralık olarak. Bilal Kısa ve Furkan’ı da gönderdik. Bizim kadromuzda düşünmediğim isimleri başka kulüplerde oynamaları için takımdan gönderiyoruz. 40’a yakın futbolcu var kadroda ve bunların maaş ödemeleri de var. Bunların hepsini göz önünde bulundurarak bu kararları veriyoruz.

Serdar Aziz, Galatasaray’a transferi sırasında Fatih Terim ile görüştünüz mü? sorusuna,‘Fatih Terim ile herhangi bir görüşmem olmadı Galatasaray’a gelmek için. Burada olmak çok güzel bir duygu onun haricinde Galatasary’a Galatasaray olduğu için geldim. Hnagi kulübün olduğu beni çok ilgilendirmiyor burada olmak ve Galatasary forması giymek için çok sabırsızlanıyorum. Transferin arkasında çok güçlü duruldu ve bu en büyük etkenlerden birisi ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum.’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

serdar-aziz-gs-forma

SON HABERLER