TFF maç devam etsin dedi

TFF, olaylı Fenerbahçe Beşiktaş derbisi için kararını verdi. Futbol federasyonu maçın kaldığı yerden seyircisiz olarak oynanacağını açıkladı. Tahkim kurulunun onaylaması durumunda müsabaka 57. dakikadan itibaren seyircisiz olacak oynanacak.

Mücadele tatil edildiği 57.dakikadan itibaren seyircisiz tekrar oynanacak. Kırmızı kart gören Pepe oynayamayacak ve Beşiktaş sahaya yine 10 kişi çıkacak. Fenerbahçe maçında sahada olan ancak sonraki lig maçında sakatlanarak sezonu kapatan Caner Erkin’in yerine ise başka bir siyah beyazlı oyuncu forma giyecek.

Olaylı kupa maçının ardından Beşiktaş kulübü yetkililerinin maçı hükmen Beşiktaş’ın kazanması gerektiğini aksi bir kararda sahaya çıkmayacaklarını söyledikleri iddia edilmişti.

Fenerbahçe kulübü’de dün yapılan basın toplantısında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’i tiyatro yapmakla Beşiktaş futbolcusu Tolga Zengin’i ise tribünleri tahrik etmekle suçlamıştı.

TFF’DEN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün yaptığı toplantıda 19 Nisan 2018 tarihinde Ülker Stadyumu FB Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçı ile ilgili kararını verdi.

TFF Yönetim Kurulu, 57. dakikada Hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakası ile ilgili olarak; Futbol Müsabaka Talimatı’nın 20. Maddesi’nin 1. Fıkrası uyarınca, müsabakanın yarıda kaldığı andaki şartlarla tedbiren seyircisiz olarak tamamlanmasına oy birliği ile karar verdi.

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçı kaldığı yerden 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanacak.

SON HABERLER