Tolga Ciğerci imza için geldi

Hertha Berlin’de forma giyen 24 yaşındaki orta saha oyuncusu, Galatasaray ile transfer görüşmeleri yapmak üzere İstanbul’a geldi ve sarı-kırmızılı yetkililerle buluştu.

Kulüp yetkililerinden alınan bilgiye göre, Tolga Ciğerci’nin transferinde önemli aşama kaydedildi ve son prosedürlerin de halledilmesinin ardından resmi duyuru yapılacak.

Tolga Ciğerci kimdir?

23 Mart 1992’de Almanya’nın Nordenham kasabasında dünyaya gelen Tolga Ciğerci, futbola Wolfsburg altyapısında başladı. 2010 yaşında Alman ekibiyle profesyonel sözleşme imzalayan Türk yıldız, 2012’de altı aylığına Mönchengladbach’a kiralandı. Genç orta saha oyuncusu bir sonraki sezonu kiralık geçirdiği Hertha Berlin’le 2014 yılında üç senelik sözleşme imzaladı. Alt yaş kategorilerinde Almanya forması giyen Tolga, A Milli Takım için tercihini Türkiye’den yana kullandı.

NASIL BİR OYUNCU?

Orta sahadaki mücadeleci yapısıyla dikkat çeken Tolga Ciğerci, özellikle yüksek pas yüzdesiyle Bundesliga’nın bu alandaki en başarılı isimlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Geride bıraktığımız sezonu Hertha Berlin formasıyla geçiren Tolga, 18’i Bundesliga’da olmak üzere 21 resmi maça çıktı. 24 yaşındaki futbolcu, bu müsabakalarda iki asist yaparken %83’lük pas isabeti yakaladı.

SON HABERLER