16 Nisan 2024 Salı

Muslera transferi bitmek üzere

Transfer pazarının ateşi yükseliyor. Yeni sezon hazırlık çalışmalarına Florya Metin Oktay Tesisleri’nde başlayan ve ikinci etap çalışmaları için Avusturya’ya giden Galatasaray’da Arnavut futbolcu Lorik Cana kamp kadrosuna dahil edilmedi. Teknik direktör Fatih Terim, Lorik Cana hariç tam kadro olarak Avusturya’ya gittiklerini belirterek; “Avusturya kampı bizim için çok önemli. Bu kampta yeni gelen arkadaşlar da takıma uyum sağlayacaklardır. Lorik Cana, transfer görüşmeleri için İstanbul’da kaldı” dedi.

THY ait özel bir uçakla Münih’e giden kafile buradan da Avusturya’ya geçecek. Teknik direktör Fatih Terim, Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, “Yurt dışı hazırlık kamplarımızın birinci etabı için Avusturya’ya gidiyoruz. İkinci etabı Almanya’da olacak. Kaynaşma, birbirimizi tanıma, fizik ve taktik çalışmalarımız olacak” dedi. Terim, 10 gün sürecek ilk etap çalışmalarından sonra futbolculara bir kaç gün izin verileceğini ve daha sonra ikinci etabın başlayacağını ifade etti.

Galatasaray’da Lorik Cana’nın İstanbul’da bırakılması bir anlamda Fernando Muslera’nın da transferinin büyük ölçüde tamamlanacağı anlamına geliyor. Galatasaray, bir süredir Lazio ile Fernando Muslera’nın transferi için görüşmelerde bulunmuş ve başkent temsilcisi de Muslera’nın karşılığında Galatasaray’dan bir miktar para ve Cana’yı talep etmişti.

Lorik Cana’nın Lazio’ya transferine onay veren Galatasaray’ın borsaya görüşmelere başlandığını bildirdiği Fernando Muslera’yı da kısa süre içerisinde kadrosuna katması bekleniyor.

Galatasaray, Avusturya’daki kamp döneminde iki hazırlık maçı yapacak. Takımımız, 8 Temmuz Cuma günü Türkiyemspor ile, 10 Temmuz Pazar günü ise Unterhaching ile karşılaşacak

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER