20 Nisan 2024 Cumartesi

Alex: Bu sene daha zorlu olacak

Sarı – lacivertlilerin sabah saatlerinde Can Bartu Kamp Merkezi’nde yaptığı antrenmanın ardından açıklamalarda bulunan Alex, “Bu sezon geçtiğimiz sezondan daha zorlu olacak. Geçen sezonu şampiyon tamamladık, Galatasaray istediği gibi sezon geçiremedi, olumsuz bir sezon geçirdi. Beşiktaş kötü başlamasına rağmen iyi bitirdi, ama onlar için yeterli olmadı. Şampiyonluk için yarıştığımız Bursa ve Trabzon’un da dahil olduğu 5 takım muhtemel şampiyon adayları gözüküyor benim görüşüme göre. Biz de son şampiyon olarak çalışmalarımıza başladık.” ifadelerini kullandı.
Tatil dönüşü çalışmaların zor geçtiğini dile getiren kaptan Alex, “Kaslar tatilden çıkıyor, tatil dönüşü bir anda çalışmaya başlıyorsunuz, daha fazla acılı daha fazla ağrılı oluyor; ama bu dönemler fedakarlık gerektiren zamanlar. Bu dönemin önemini biliyoruz. 
Önümüzde hazırlanmamız gereken 1 aylık süremiz var. Beşiktaş ile yapacağımız Süper Kupa maçına kadar hazır duruma geleceğiz. Bu sezonun da geçen sezon gibi başarılarla dolu olacağına yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.
Alex, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu senenin bizim adına getireceği olumlu nokta Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye ligi şampiyonu olarak Türkiyemiz’i temsil edeceğiz. Uzun bir aradan sonra bunu gerçekletirdik. Ligdeki şampiyonluk yarışı da zorlu olacak. Son şampiyon olarak maçlarımıza çıkacağız. Bu da bizim adına olumlu noktalarından bir tanesi.”
Yeni sezon öncesi yıldız oyuncu transfer edilmemesi yönünde bir soruyu da yanıtlayan Alex, “Fenerbahçe’de iyi oyuncuların her zaman yeri vardır, iyi oyunculara kapıları her zaman açıktır. Kadrosundaki iyi oyuncularla da her zaman yoluna devam edecektir. Transfer mevzuları benim konum değil. Benim görevim farklı. Hocamız teknik direktör Aykut Kocaman ve yönetim kurulu başkanımız ilgilendirir. Benim yorum yapacağım bir konu değil.” şeklinde konuştu.
Emenike, Sezer, Serdar ve Orhan’ın geçen sezon iyi performans gösterdiğini de dile getiren Alex, “Şimdi de hak ettikleri yerdeler.” dedi.
Alex, son olarak “Avrupa’da en iyi performanı gösteren oyucnu olarak, Brezilya milli takımına seçilemedin. Haksızlğı uğradığını düşünüyor musun?” şeklinde ki bir soruya da “Milli takım konusu zamanında beni oldukça rahatsız ediyordu, ama şu anda rahatsız etmiyor. Brezilya Milli Takımı’nda oynamayı hak ettiğimi düşünüyorum. En azından şu anda Kupa Amerika’da oynayabileceğimi düşünüyorum. Ama Milli Takımı seçilme milli takımının hocasının elinde.” yanıtını verdi.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ