25 Mayıs 2024 Cumartesi

Kenan Sofuoğlu, yarın İtalya’da piste çıkıyor

    Moto2’de son 2 yarışta gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken motosikletteki milli gururumuz Kenan Sofuoğlu, İtalya’da yarın yapılacçak yarışta zirveyi hedefliyor. Sezon öncesinde istediği test imkanları yakalayamayan bu nedenle de sezona iyi başlayamayan Kenan Sofuoğlu, kendine gelmeye başladı.

 
    İki kez Dünya Supersport Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu, ilk 4 yarışında başarısız olduktan sonra 5. yarışında kürsü mücadelesi verirken kaza yapmış ve çok yaklaştığı sezonun ilk puanlarına yine hasret kalmıştı.

 
    Bu yarışta iyi sinyaller veren Kenan Sofuoğlu, sezonun 6. yarışında ilk puanlarını kazandı. İngiltere’nin Silverstone Pisti’nde sahne alan Sofuoğlu, 8. sırada bitirdiği yarışın ardından 8 puan aldı ve siftah yaptı.

 
    İlk puanlarını aldıktan sonra Hollanda’nın Assen Pisti’nde sezonun 7. yarışına çıkan Kenan Sofuoğlu, 7. sırada başladığı yarışta harika bir performans gösterdi. 3 kez de yarış liderliğini ele geçiren Kenan Sofuoğlu, damalı bayrağı 2. sırada görerek büyük bir başarıya imza attı.

    GÜVENİM YERİNE GELDİ
    Sezonun ilk kürsüsüne çıkan Kenan Sofuoğlu, şimdi gözünü en üst basamağa çevirdi. Sezonun 8. yarışında İtalya’da piste çıkacak olan Kenan Sofuoğlu’nun morali yerinde.

 
    Başarılı motosikletçi, “Sezon öncesi yapılan testler çok önemliydi. Bunları istediğimiz gibi yapamadık ve bu nedenle sezona istediğim gibi başlayamadım. Şimdi ise yavaş yavaş kendime geliyorum. İlk puanımdan sonra ilk kürsümü de yaşadım. Şimdi 8. yarışa çıkacağım. İtalya’da zorlu bir yarış olacak. Sıralamada lider olan Alman Bradl ve son yarışın galibi İspanyol Marquez çok formdalar. Ben de her geçen formumu arttırıyorum. Kürsüye çıktıktan sonra güvenim yerine geldi. İtalya’da kürsünün en üst basamağını hedefliyorum.” diye konuştu.

    Kenan Sofuoğlu’nun mücadele edeceği, İtalya Grand Prix’i yarın saat 13.15’de koşulacak.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ