Fenerbahçe’den Ali Dürüst’e cevap geldi

İşte Fenerbahçe’nin Ali Dürüst’e ithafen yaptığı açıklama..

“Sayın Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, 21 Ocak 2012’de düzenlenen Yüksek Divan Kurulu toplantımızda, mali durumumuzla ilgili bilgiler aktarmış; kulübümüzün borsada işlem gören hisse senedinin değerini anlatırken yine borsada işlem gören diğer spor kulüplerinin hisse değerlerine atıfta bulunmuştur.

Sayın Özdemir’in, herkese açık ve açıklanması hiçbir şekilde yanlış olmayan hisse senetlerimizin durumuyla ilgili borsada işlem gören diğer kulüpleri karşılaştırması son derece doğaldır. Fenerbahçe Sportif A.Ş.’nin değeri bir demir çelik şirketi ya da otomotiv firması ile kıyaslanamayacağı için, değeri, diğer spor kulüpleri ile kıyaslanmış, örneklenmiştir.

Hal böyleyken, Galatasaray 2. Başkanı Sayın Ali Dürüst’ün “Halka açık şirketlerin değerlerini konuşmak ne kadar doğru bilemiyorum. Ama o değerler hiçbir zaman kurallara uymamayı gerektirmez” sözlerini anlamak mümkün değildir.

Halka açık şirketler, ‘halka açık’ oldukları için değerleri ve her tür faaliyetleri şeffaflık ilkesi uyarınca kamuoyu ile paylaşılır. Kaldı ki hisse değerini açıklamak yasak değildir ve isteyen herkes dilediği an şirketlerin hisse değerini öğrenebilir.

Sayın Dürüst, “O değerler, kurallara uymamayı gerektirmez” ifadeleriyle neyi kast etmektedir? Sayın Dürüst, kulübümüzü hangi konuda kurallara uymamak ile itham etmektedir?

Sayın Dürüst, borsada işlem gören hisselerimizi kast ediyorsa, Fenerbahçe Sportif A.Ş’nin SPK kurallarına eksiksiz uyan bir kurum olduğunu bilmesi gerekmektedir.

Sayın Dürüst, son dönemde yaşanan gelişmeleri kast ediyorsa, ortada herhangi bir yargı kararı yokken ve hatta yargılama süreci dahi henüz başlamamışken, hangi kararı sözlerine dayanak gösterecektir.

Kulübümüzü suçlayan bu sözlere bir an önce açıklık getirilmesini talep ediyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”


- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER