Büyük şike operasyonu

Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte Eskişehirsporlu Ümit Karan ve Fenerbahçe’ye transfer olan Eskişehirsporlu Sezer Öztürk gözaltına alındı.

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne bağlı ekiplerin sabah 07.00 itibariyle tüm Türkiye’de harekete geçtiği ve 12 ilde yaklaşık 40 kişiyi gözaltına aldı. ‘futbolda şike soruşturması’ kapsamında İstanbul ve Antalya’da operasyon başlatıldı. Başlatılan operasyonda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın evinde ve iş yerinde arama yapıldı. Sarı – lacivertli kulübün stadı Şükrü Saraçoğlu’nda da aramalar yapılıyor.

Yapılan aramaların ardından Başkan Aziz Yıldırım’ın sağlık kontrolünden geçirilerek gözaltına alındığı belirtildi.
Aziz Yıldırım’ın evi dışında, Fenerbahçe Spor Kulübü ana binası, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu ve Antalya’da da arama yapılırken bir aramanın da Antalya’da Serik’te oteli bulunan Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu’nun otelinde arama yapıldığı belirtildi.

Soruşturmanın genellikle 2010 – 2011 sezonunda Eskişehir’de oynanan Eskişehirspor – Fenerbahçe (1 – 3 Caner, Niang ve Semih) maçının mercek altına alındığı öğrenildi. Bilindiği gibi bu maçtan sonra kamuoyunda Eskişehirspor’un oyuncusu Diego’nun hataları, Eskişehirspor’un kolay teslim olduğu gibi tartışmalar yapılmıştı.
O maçta Eskişehir forması giyen ve geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe’ye transfer olan Sezer Öztürk ile yine Eskişehirsporlu Ümit Karan’da soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER