29 Mayıs 2024 Çarşamba

Galatasaray, TFF’ye yüklendi

Galatasaray Spor Kulübü üyeleri, yarın toplanacak olan TFF Genel Kurulu‘na ateş püskürdü. Sabah gazetesi aracılığıyla yayınladıkları ilanda, üyelerin Galatasaray Yönetim Kurulu’na güveni ve desteğinden bahsedildi.

İşte o bildiri:

“Ülkemiz, kıtaları buluşturan İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti unvanına ek olarak, 2020 Olimpiyat Oyunlarına aday olduğu bu dönemde ne yazık ki aynı başarıyı futbol yönetiminde gösterememekte, bu durum ulusal ve uluslararası kamuoyu tarafından büyük bir şaşkınlık ve üzüntü ile izlenmektedir.
Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurul üyeleri 2011 yılı Olağan Genel Kurulu ve Seçim Genel Kurulu’nda Türk futbolunu sevk ve idare etmeleri için yönetim ve diğer idari kurulları seçmiştir. TFF Yönetim Kurulu görev süresi boyunca yetkisi dahilindeki kararları alamamış, maalesef TFF Genel Kurulu’nu olağanüstü toplantıya çağırmıştır. Ortaya çıkan otorite ve irade boşluğu sonucu Türk futbolu içinden çıkılması zor bir belirsizliğe sürüklenmektedir.

Ulusumuz, Türk futbolunu yönetmek üzere göreve seçilenlerden bu görevi dirayetli ve net kararlar alarak ivedilikle yerine getirmelerini, bir kurtarma operasyonu görüntüsündeki hukuk ve etik dışı senaryolara geçit vermemelerini beklemektedir.

TFF Genel Kurulu sırasında ve sonrasında alınacak kararlar Türk futbolunun bundan sonraki çizgisini belirleyecektir; Türk futbolunun uluslararası alanda değer ve prestij kaybetmesine sebep olacak karar ve uygulamalardan kaçınılması esastır. Aksi takdirde tarih bu senaryoyu yazan ve oynayanları esefle anacak , asla affetmeyecektir.

Bizler bu süreçte kamuoyunda şike ve teşvik zanlılarını kurtarmaya yönelik olarak algılanacak etik kurallara aykırı tüm girişimleri şiddetle reddediyoruz. Beklentimiz UEFA nın kıta genelinde geçerli değişmez ilke ve kriterlerinin uygulanmasıdır.

Türk futbolunu belirsizliğe sürükleyen gelişmelerin başladığı günden itibaren kararlı, tutarlı ve adil bir duruş sergileyen, evrensel hukukun göz önünde bulundurulmasını isteyen Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu’na bu bağlamda tam destek verdiğimizi ve bu yönde alacakları kararları destekleyeceğimizi kamuoyuna arz ederiz.”


- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ