30 Mayıs 2024 Perşembe

Yeni Malatya, 8 futbolcu ile anlaştı

Spor Toto 2. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’da Kulüp Başkanı Mehmet Emin Katipoğlu, transfer çalışmaları çerçevesinde farklı takımlardan 8 futbolcu ile anlaştıklarını, kadrolarında yer alan 11 futbolcuyu gönderdiklerini, 3 futbolcularını da kiralık vermeyi planladıklarını söyledi.

 
Mehmet Emin Katipoğlu, genel kurul sonrası oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri ile basın toplantısı düzenledi. Akkoza Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Katipoğlu, transfer çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Yeni sezonda Bank Asya 1. Ligi’ne doğrudan yükselmeyi hedeflediklerini belirten Katipoğlu, bu çerçevede güçlü bir kadro oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. Dış transferde 8 futbolcu ile anlaşmaya vardıklarını aktaran Katipoğlu, şöyle devam etti: “İç transferde kaleci Mesut Balkan ile anlaştık. Stoper Serdar Karkın ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu futbolcuyla rakamda anlaşma sağlamamız zor görünüyor. Sözleşmesi bitti. Yine kadromuzda bulunan Adem Sağlam, Nedim Köseoğlu, Recep Yaşar, Mehmet Toşak, Can Ulun, Enis Kahraman, Cihan Yeşilırmak, Hüseyin Kar ile yeni sezonda da devam edeceğiz. Önder Dalkıran ile görüşüyoruz. Ümit Aydemir ile halen görüşmedik. Gökhan Çalışal, Mehmet Akif Tatlı, Cem Çetin, Mehmet Duz, Hüseyin Kartal, Müslüm Karabulut, Serkan Ençetin, Muzaffer Akdoğan, Uğur Yanıkdemir, Tuncay Maldan ile yollarımızı ayırdık. Erkan Levent, Yusuf Yağmur ve Samet Yeniceli’yi de kiralık olarak göndereceğiz. Dış transferde de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan Mustafa Marangoz, Bandırmaspor’dan Emrah Ekmekçi, Türk Telekomspor’dan kaleci Mehmet Zeki Uçan, Adıyamanspor’dan stoper Erdi Bakırcı, Manisa Aksaspor’dan stoper Serkan Taşlı, Gölcükspor’dan orta saha oyuncusu Fatih Gümüşdal, Çankırıspor’da kiralık oynayan santrafor Furkan Aydın, Menemenspor’da kiralık oynayan sol bek Can Akkaşlı ile anlaşma sağladık. Santraforda biraz sıkıntımız var. Orduspor’dan Ahmet Güven ile görüşüyoruz. Bizim grubun gol kıralı Coşkun Yılmaz ile görüşüyoruz.”

 
Takımın belirlediği hedefe ulaşması için birlik ve beraberlik içinde çalışmayı ilke edindiklerini vurgulayan Katipoğlu, ‘Bunun için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Kimseye kinle bakmamız mümkün değil. Yönetim olarak taşın altına elimizi koyduk. Malatya Belediye Başkamız Ahmet Çakır’ın desteğiyle bu takım daha iyi yerlere gelecektir. Elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım. 36 takım var ve hepside Bank Asya 1. Lig’e çıkmak istiyoruz. Bizde Bank Asya 1. Lige çıkan 3 takım içerisinde olmak istiyoruz. Ben şahsım ve yönetim olarak art niyet düşünmemiz mümkün değil. Herkes samimi olursa başarılamayacak bir şey yok. Burada tek bir şey var başarılı olmak.” diye konuştu. 

Altyapıya önem verdiklerini de dile getiren Yeni Malatyaspor Başkanı, “Alt yapıyla ilgili güzel çalışmalarımız var. Yeni bir teknik heyet göreve başladı. İnşallah yeni bir yer bularak, dışardan alt yapıya futbolcu getirmeyi planlıyoruz. Bunun içinde yoğun bir çalışma içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ