28 Mayıs 2024 Salı

Euroleague’de torbalar belli oldu

 2011 – 2012 sezonu Turkish Airlines Euroleague’de eleme maçları ve grup aşaması için, 7 Temmuz Perşembe günü TSİ 13.00’da İspanya’nın Barcelona kentinde çekilecek kuralar öncesinde torbalar belli oldu.

    Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, 1. Ön Eleme turunda 5. torbada yer alarak, 4. torbadan gelecek olan, Yunanistan’ın PAOK BC veya Belçika’nın Belgacom Spirou Basket takımlarından biriyle oynama hakkı elde etti.

    Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın turu geçmesi halinde 2. Ön Eleme turunda, 1. torbadan gelen Almanya’nın Alba Berlin, Fransa’nın Asvel Basket Lyon Villeurbanne ile 8. torbadan gelen Fransa’nın BCM Gravelines Dunkerque, Letonya’nın VEF Riga takımlarının aralarında oynayacağı maçlardan gelecek takımla eşleşecek.

    Galatasaray Erkek Basketbol Takımı bu turu da geçmesi halinde 3. Ön Eleme turunda, 3. torbadan gelen Hırvatistan’ın KK Cibona Zagreb, Çek Cumhuriyeti’nden CEZ Basketball Nymbruk ile 6. torbadan gelen Fransa’nın Cholet Basket, ülkemizin Banvit takımlarının aralarında oynayacağı maçlardan gelecek takımın, 2. torbadan gelen Rusya’nın BC Khimki Moscow Region, Litvanya’nın Lietuvas Rytas ile 7. torbadan gelen Karadağ’ın KK Buducnost, Polonya’nın PGE Turow Zgorzelec takımlarının aralarında oynayacağı maçlardan gelecek takımla oynayacağı maçın galibiyle eşleşecek ve bu eşleşmeden de galip ayrılması durumunda Turkish Airlines Euroleague grup aşamasına 6. torbadan katılacak.

    Eşleşmeler, iki ayrı kentte (A ve B olarak 16 takımın 8’erli iki gruba ayrılmasıyla) ve tek maç eleme usülü üzerinden oynanacak.

    Turkish Airlines Euroleague’de 2012 Final Four karşılaşmaları ise 4-6 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşecek. 

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ