16 Nisan 2024 Salı

Basketbolda Litvanya kadrosu açıklandı

    Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nın 2011 Erkekler Avrupa Basketkbol Şampiyonası’nda mücadele edecek kadrosu açıklandı.
    İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, A Milli Takım Antrenörü Orhun Ene ile birlikte milli takımı açıkladı. Avrupa Şampiyonası öncesinde milli takım kampına 18 oyuncu davet edildi.
    Türkiye A Milli Takımı’nın formasını giymesi için FIBA nezdinde çalışmalar yapılan Fenerbahçe Ülker’in Sloven oyuncusu Emir Preldzic de 18 kişilik kadroya çağrıldı.

    OLİMPİYATLARA KATILMAK İSTİYORUZ
    Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, hedeflerinin olimpiyat olduğunu ifade ederek, “Şampiyonada ilk 2 sırada yer alarak direk olarak olimpiyat vizesi almak istiyoruz. Şampiyonada 3., 4. ve 5. olan ülkelerde eleme oynayacak.” dedi.
    Türkiye A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Orhun Ene, zorlu bir grupta yer aldıklarını belirterek, “Grubumuzda evsahibi Litvanya ve Avrupa Şampiyonu İspanya var. Çapraz grubumuzda da zorlu takımlar var. Ama biz olimpiyat hedefine ulaşmak için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

    10 HAZIRLIK MAÇI
    12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 10 hazırlık maçı yapacak. 10 Temmuz’da Antalya’da toparlanacak olan milli takım, 16 Temmuz’da İtalya’ya gidecek. 
    İtalya’da 15 gün kamp yapacak olan millilerimiz, 8 Ağustos’da İzmir’ de düzenlenecek Efes Pilsen World Cup Turnuvası’na katılacak. Daha sonra Almanya’da düzenlenecek olan Super Cup’a katılacak olan Türkiye, son olarak İstanbul’da Adidas Cup’a katıldıktan sonra 29 Ağustos’ta Litvanya’ya gidecek.

    MİLLİ TAKIM KADROSU
    18 kişiden oluşan ve şampiyona öncesinde 12’ye düşecek olan A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın kadrosu şu şekilde:
    Barış Ermiş, İzzet Türkyılmaz (Banvit)
    Cenk Akyol, Kerem Gönlüm, Kerem Tunçeri, Sinan Güler, Doğuş Balbay (Anadolu Efes)
    Emir Preldzic, Oğuz Savaş, Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker)
    Sertaç Şanlı, Furkan Aldemir, Ender Arslan (Galatasaray)
    Semih Erden (Cleveland Cavaliers)
    Ömer Aşık (Chiago Bulls)
    Ersan İlyasova (Milwaukee Bucks)
    Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic)
    Enes Kanter (Utah Jazz)

    31 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR
    Litvanya’nın evsahipliğinde 31 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye, A Grubu’nda mücadele edecek. 
    Türkiye’nin grubunda Litvanya, İspanya, Polonya, Büyük Britanya yer alıyor. Türkiye’nin gruptaki son rakibi ise elemelerden gelecek. 

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER