Çakır: Hakemliği bırakırım

Cüneyt Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, ”Emniyet yetkilileri tarafından yürütülen şike soruşturması kapsamında, asılsız bir gazete haberiyle de olsa adımın karışmasından derin üzüntü duydum” dedi.
Haberde adı geçen 20 Şubat 2011 tarihli Beşiktaş-Fenerbahçe maçının ne öncesinde ne de sonrasında hiçbir kulüp mensubu ile sözlü ya da yazılı bir görüşmesinin olmadığını kaydeden Çakır, şöyle devam etti:

”Olması da mümkün değildir. Maçla ilgili görüşmeme prensibim tüm kulüp ve yöneticiler için geçerlidir. 15 yıldır sürdürdüğüm şerefli hakemlik yaşantımda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile her ikisi de hakem seminerinde olmak üzere sadece 2 kere karşılaşmış, ilişkimiz merhabadan öteye gitmemiştir. İddia olarak verilse de elit hakem kategorisine yükselerek Avrupa’nın en iyi 25 hakemi arasında yer alma başarısı gösteren ve uluslararası alanda ülkemi temsil etmenin gururunu yaşayan biri olarak, bu tip yayınlarla her ortamda mücadele etme hakkını da kullanacağımı belirtmek isterim.”

Çakır, ”Bir FIFA hakemliği sorumluluğunda, yazıda olduğu iddia edilen görüşme kayıtlarının ortaya çıkması halinde, hiçbir zaman benden dualarını esirgemeyen Türk halkına, hakemliği bırakacağımın sözünü veriyorum. Kamuoyunun gerçek dışı bu haberlere itibar etmemesini rica ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

SARVAN: “HİÇBİR KULÜP BİZE HAKEM ATAMALARI KONUSUNDA TELKİNDE BULUNMADI”

Eski Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan, bugün bazı yayın organlarında yer alan 2010-2011 sezonunda MHK’ya hakem atamaları konusunda kulüplerden telkin geldiği iddialarının kesinlikle gerçek dışı olduğunu belirtti.

Oğuz Sarvan, yaptığı yazılı açıklamada, 3 Temmuz Pazar gününden itibaren güvenlik güçleri tarafından yürütülen soruşturmayı tüm kamuoyu gibi kendilerinin de yakından takip ettiğini belirterek, ”Operasyonla ilgili bugün bazı yayın organlarında, Fenerbahçe Kulübü’nün maçlarına atanacak hakemler konusunda MHK’ya ve TFF’ye telkinde bulunduğu, istediği hakemlerin atanmasını sağladığı haberlerini üzülerek okuduk. 18 Şubat 2008’den görev yaptığımız 29 Haziran 2011’e kadar geçen süre içinde, hiçbir kulüp ya da kurum bize hakem atamaları konusunda hiçbir telkinde bulunmadığı gibi böyle bir şeyin teklifi söz konusu dahi olamaz” ifadelerini kullandı.

Sarvan, bu konuda çıkan asılsız haberlerin, Türk hakemliğini yıprattığı endişesini taşıdıklarını kaydederek, ”Tüm yazılı ve görsel basın yayın organlarını bu konuda daha hassas davranmaya davet ediyoruz” dedi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER