28 Mayıs 2024 Salı

Aykut Kocaman: Kabus gibi

    Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman, sabah antrenmanın ardından basın mensuplarına gündemdeki konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

    Geçen seneyi değerlendirerek konuşmasına başlayan Kocaman, “Geçen sezon ligi şampiyon olarak bitirdik ve şampiyonluğun verdiği haz, güven duygularıyla programımızı hazırladık. Hem kendi milli takımımızda hem de kendi milli takımlarında oynayan oyuncuların biraz daha geç katılmasıyla birlikte ilk kez Topuk Yaylası’nda toplanacaktık. İlk grupla Samandıra’da toplandık. Kaptan Alex başta olmak üzere son derece düzenli çalıştık.” ifadelerini kullandı.

    Geçen sezonların aksine takım kaptanı Alex de Souza’nın bu yıl antrenmanın ilk gününde yer almasından övgüyle bahseden Kocaman, “Alex bu sezonun başında çok istekli çalıştı ve çok önemli bir kaptanlık yaptı. İyi antrenmanlar yaptı.” dedi.

    Aykut Kocaman, geçen sezon oyuncularının göstermiş olduğu üstün performansla şampiyon olduklarını belirterek, bugün yaşanılan süreçle ilgili “Kabus gibi” ifadesini kullandı.
Kocaman, sözlerini şöyle sürdürdü: 
    “Yaşanan olayları kabullenmek hoş değil. Yaşananları Fenerbahçe’nin dışına çekmek lazım. Fenerbahçe ulu bir çınar. Fenerbahçe 104 yıllık bir tarih. Bu tarih boyunca Fenerbahçe’yi bir takım insanlar yönettiler, yönetecekler de. Fenerbahçe’nin etrafında da birçok insan olacak. Eğer yapılan bazı şeyler varsa bunları Fenerbahçe’nin dışında düşünmek gerekiyor. Diliyorum ki yaşananlar lehimize sonuçlanacak. Yüce Türk adaletinin en ince detaylarına kadar olayı inceleyeceğini biliyorum. Çıkan sonucu göreceğiz.”
    “Ben ve takımımın burada neler yaşadığımızı ve neler düşündüğümüzü anlatabilirim.” diyen Kocaman, çok dirençli takımlara karşı oynadıklarını kaydederek, şöyle konuştu:
    “Son maça kadar yüksek arzu ve dirençle oynayan rakiplerle oynadık. Bu takımları alt etmek ancak bizim kalitemiz ve inancımıza sahip bir takıma nasip olurdu, bunu başardık. Hep şunu düşünüyorduk. Bu kadar dirençli rakipler zaman zaman neden karşı takımların karşısında direnci bu kadar yüksek olmuyor diye düşündük. Fenerbahçe’nin etrafında düzenbazlık yapan insanlar varsa cezalarını çekerler ama burası Fenerbahçe’dir.”

    YÜCE TÜRK ADALETİNE GÜVENİM SONSUZ
    Kocaman, hatalılar varsa hatalarının karşılığını mutlaka görmeleri gerektiğini belirterek, yüce Türk adaletine güveninin sonsuz olduğunu söyledi.
    Futbolculuğun çok zor bir meslek olduğunu dile getiren Kocaman, “Bu kadar ağır bir sporu yapan oyuncuların terlerinin karşılığını istemeleri kadar doğal bir şey yoktur. Ama hatalılar hatalarının karşılığını mutlaka görmelidirler. Yüce Türk adaletine güvenim sonsuz.” diye konuştu.

    ALEX’İN GOLLERİ, EMRE’NİN MÜCADELESİ NE OLACAK
    Kocaman, Futbol Federasyonu’nun soruşturma tamamlanmadan delillere bakarak konuyla ilgili karar alabileceğinin sorulması üzerine, şöyle cevap verdi:
    “Ben TFF’nin delillere göre hareket etme eğilimini anlamadım tam olarak. Eğer delil varsa zaten suç vardır. Suç varsa karar da verilir zaten. TFF’nin ayrıca karar verme gibi bir yetkisi nereye kadar olabilir merak ediyorum. Somut bir karar alınırsa zaten ceza verilir; ama TFF’nin verdiği kararın tersi bir karar hukiki süreç sonucunda çıkarsa ne olacak? Alex’in golleri ne olacak, Emre’nin mücadelesi Gökhan’ın ve Santos’un çırpınmaları ne olacak? Bence bu çok iyi düşünülüp yürütülmesi ve yönetilmesi gereken bir süreç.”

    HİÇBİR ŞEY BU KADAR UCUZ DEĞİL. BU KADAR UCUZ OLMAMALI
    Aykut Kocaman, federasyonun içinde tek bir futbol adamı olduğunu belirterek, “Federasyon’da futbol adamı olarak bulunan tek adam Cüneyt Tanman. O bir futbol adamıdır. Galatasaraylı olmasına rağmen bir bilirkişidir. Eğer o bizim maçlarımız hakkında, “Evet bu maçlarda bir sorun var” derse ben bu camiadan çekip gitmeye hazırım. Verdikleri karara en azından şahsım adına uyacağımı söylüyorum. Hiçbir şey bu kadar ucuz değil. Bu kadar ucuz olmamalı.” ifadelerini kullandı.

    Futbolcularına güvenini yineleyen Kocaman, “Futbol takımımız çok net bir irade ve performansla rakiplerinin hepsini yenmeyi başardı. Ben TFF’nin öyle bir (küme düşürme) karar vereceğine inanmıyorum.” dedi.
    Kocaman, rakiplerinin kendilerine karşı göstermiş oldukları performansa yönelik de şu açıklamalarda bulundu: 
    “90+3. dakikada kalemizde gol arayan kaleciler vardı. Oynamayan kalecilerin ayakkabıları sahanın içindeydi. Ben Bucaspor maçında, “Acaba berabere biter mi?” diye düşünüyordum. Çünkü berabere kalmamız Trabzonspor’un berabere kalması durumunda da avantajın elimize geçmesini sağlayacaktı. Penaltıyla gelen golün arkasına çağlayan gibi oynayan bir Fenerbahçe vardı.”

    Fenerbahçe’nin 104 yıllık bir kulüp olduğunu tekrarlayan Kocaman, “104 yıl sonra da burada olacaktır. Yaşanan bu olayların suçlularının suçla muhatap olmasını ve Fenerbahçe ile ilişkilendirilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Herkes ve herkes sportif anlamda cezasını çekmelidir eğer bir bağlantı varsa. Fenerbahçe’nin içindeki herkes gelip geçici ama var olan Fenerbahçe’nin kurumsal kimliği. Taraftarlarımızın bunu bilmesi ve böyle görmesini istiyorum. Tepkimizi yasal anlamda göstermemiz gerekir.” diye konuştu.

    Kocaman, son olarak Türk sporunun ve futbolunun yanlış bir zeminde olduğunu savunarak, “Temizlik böyle olmaz. Türk futbolu çökmeli ve yeniden inşa edilmeli. Bugün Türk sporuna ve futboluna baktığımızda gerçekten bunun böyle olduğunu görüyoruz. Burada benim ağrıma giden Fenerbahçe’nin adının ön plana çıkması.” değerlendirmesinde bulundu.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ