19 Nisan 2024 Cuma

İş bulamadığım için Türkiye’ye gittim

    ”Türkiye’de 1960’ların futbolu oynanıyor.” açıklamasını yaparak, büyük tepki çeken, Türk futbolunu hiç sevmediğini ve ısınamadığını belirten Alman çalıştırıcı, “Çok çirkin bir futbol var. Buna bir de Türk lisanını ekleyince, futboldan birşey anlamıyorsunuz.” dedi.

    Schuster, İspanya’da yayınlanan El Digital Madrid gazetesine verdiği röportajda, İspanya’da iş bulamadığı için son çare olarak Türkiye’den gelen teklifi değerlendirmek zorunda kaldığını itiraf etti. Alman hoca, şöyle konuştu:
    “Geçen sezon kimseden teklif almamıştım. Birden Türkiye’den istendiğim söylendi. Çok istekli değildim ancak öneriyi görünce arzulu olmasam bile gideyim dedim. Türkiye’de çalışmam böyle başladı.”

    Buradaki futbola bir türlü adapte olamadığını da itiraf eden Schuster, İspanya’da Türkiye Ligi’nin hiç yayınlanmadığını ve tanıma imkanı bulamadığını söyledi. 

    Schuster, Guti’nin kıskanıldığına da dikkat çekerek, “İnsanlar onu hep eleştiriyordu, ben ise ona sahip çıktım. Yaşı 30’un üzerine gelse bile, sizi şaşırtan hareketler yapabiliyor. O da bana yeter. Futbolseverler bunları görmeyip, özel hayatını ön plana çıkarıyordu.” dedi.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER