18 Şubat 2024 Pazar

Rize’ye Kazak kaleci

Çaykur Rizespor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Baltacı, transferde çok dikkatli davrandıklarını belirterek, ”Takıma gerçekten katkı sağlayacak oyuncuları kadromuza katmak için çalışıyoruz. Transferini gerçekleştirdiğimiz Orhan ve Kenan takıma çok önemli katkı sağlayacak, sürekliliği olan takımın ahengini bozmayacak oyuncular. Geçen sezondan kadro iskeletimiz mevcut. Takıma kazandıracağımız oyuncular bunu güçlendirecek” dedi.

Kaleci Mehmet Ali ve Ramazan’ın sözleşmelerinin bitmesi nedeniyle kaleci arayışları olduğuna işaret eden Baltacı, ”Teknik direktörümüz ve transfer komitemizin isteği doğrultusunda Kazakistan milli takımında kalesini koruyan David Loria ile ilgileniyoruz. Loria ile her konuda anlaştık. Resmi evraklarının kulübe ulaşmasını bekliyoruz. Ardından kendisi ile sözleşme imzalayacağız” diye konuştu.

Zeqiri’nin durumu netleşmedi
Arnavut oyuncuları Hair Zeqiri’nin durumunun belirsiz olduğunu dile getiren Mustafa Baltacı, sözlerine şöyle devam etti:
”Zeqiri çok iyi ve yetenekli bir futbolcu. Ancak geçtiğimiz yıl kendisinden beklenilen verimi alamadık. Bunda uyum sorunu da etkili olabilir. Karşılıklı görüşmelerimiz var, her iki tarafın yararına bir karar vermek zorundayız. Amacımız Zeqiri’den boşalacak yabancı kontenjanını çok iyi bir orta sahadan yana kullanmak. Bunun için girişimlerimiz devam ediyor. Kısa süre içerisinde Zeqiri’nin durumunu netleştirerek transfer çalışmalarımızı sonuçlandırmak istiyoruz.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER