Alex, gitmek istiyor

Önceki sezonun başında başlayan, geçtiğimiz günlerde Aykut Kocaman’ın yaptığı, “Artık Alex’siz oynamaya alışmamız gerek. Bu sezon kendisini bazı maçlarda dinlendirip, daha çok verim almayı planlıyorum” sözleriyle yeniden alevlenen Aykut Kocaman-Alex tartışmasında son perde.

Hocasının sözlerine, Brezilya’dan, “Patron o. Ancak ben 3 yıl daha oynamak istiyorum” yanıtını veren Brezilyalı yıldızın, geçtiğimiz günlerde Aykut Kocaman’la başbaşa özel bir görüşme yaptığı öğrenildi. Alex’in bu görüşme sırasında, “Bana Coritiba’dan ciddi bir teklif var. Eğer burada bana şans vermeyecekseniz, gitmeyi düşünüyorum. Ne diyorsunuz?” diye sorduğu, Fenerbahçe Teknik Direktörü’nün ise, “Gidersen, seni havalimanından 100 bin kişi uğurlar. Ama eğer kalırsan, oynadığın her maçta 50 bin kişi alkışlar. Sen hangisini istiyorsun? Şunu da bil ki, takımda ve sistemde bir değişiklik olacak. Bir tarafta aldığın teklif, diğer tarafta Fenerbahçe var. Ben, sana ‘git’ ya da ‘kal’ diyemem. Kendi kararını kendin vermelisin” dediği  belirlendi.

Hocasının sözlerine teşekkür eden Alex de Souza’nın, İstanbul’a dönüşte Başkan Aziz Yıldırım ile görüşüp, durumu anlatacağı ve düşüncesini soracağı öğrenildi.

Heykeli açılıyor
Gitmekle kalmak arasında kararsız kalan Alex’in, taraftar gruplarınca yaptırılan heykeli, sonunda açılabilecek. Başkan Aziz Yıldırım’ın şike davasından cezaevine girmesi nedeniyle yapılamayan ve sürekli ertelenen heykelin açılışının, Fenerbahçe’nin yurt dışı kampı sonrası gerçekleştirileceği belirtildi. Sarı-Lacivertli taraftarlarca yaptırılan heykel, Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda Lefter heykelinin yanında sergilenecek. 

Kaynak: Fanatik 

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER