21 Şubat 2024 Çarşamba

Ünal Aysal’dan müjde

Geride bıraktığımız sezonun ve şampiyonluğun yorgunluğunu tatilde atan ve yeni sezona hazırlanan Aysal’a yöneltilen ilk soru Şampiyonlar Ligi’i öncesi yapılacak transferlerle ilgiliydi.

– G.Saray taraftarı Hamit sonrası gelecek transferleri bekliyor…
– Biliyorum ama transfer için sakin kafa lazım. Onun için yurt dışına çıktım. Bizim geçen yıl şampiyon olan iyi bir takımımız var. Birkaç takviye daha yapmamız gerekiyor. Ama bu takviyeler çok iyi düşünülmesi gereken isimler olmalı. Bizim listemizde 1. sınıf oyuncular var. Dolayısıyla o oyunculara da çok talip var.

10 gün içinde isimleri açıklarız

– Transfer için taraftara verdiğiniz süre için ne diyeceksiniz?
– Transfer kolay değil. Oyuncularla, menajerlerle uğraşıyorsunuz. Dolayısıyla yavaş işleyen bir süreç. 1 hafta 10 gün içinde açıklarız diğer transferlerimizi.   – Ama taraftar diğer transferleri bekliyor. – Ben kendi ekibime hedef olarak 25 Haziran tarihini vermiştim. Ancak, hiç hesapta olmayan rakipler çıkıyor. yüksek fiyatlar söz konusu. Ödemelerimizi ona göre ayarlamalıyız. Bizim amacımız her zaman için en doğru tercihi yapabilmektir. Bu bahsettiğim gerçekten ciddi konular. Eğer biz bu ciddi ödemeleri düşünmesek transferlerimiz çok daha erken tarihte biterdi.

Kulüplerle aramızı bozmamalıyız
– Fatih Terim ile konuşuyor musunuz?
– Elbette. Sürekli görüşüyoruz. Transferin iki yönü var. Birincisi mali yanı. Bu noktada biz üzerimize düşeni yapıyoruz. İkincisi ise teknik açı. Fatih Terim’in bu konudaki görüşü bizim için önemli. Nokta atışı yapmamız lazım. Öbür türlü sorumluluğu ben almış olurum ki bu doğru değil.  

– Kayserispor Amrabat için 15 milyon Euro isteyince sert bir çıkışınız olmuştu. Bu defter yeniden açılabilir mi?
– Kulüpler arasındaki ilişkiler uzun vadelidir. Biz başkanların görevi de bu ilişkileri iyi tutmaktır, bozmak değil. Biz Galatasaray olarak bir oyuncu için hiçbir kulüple aramızı bozmak istemiyoruz. Galatasaray olarak düşmanlık istemiyoruz. Herkesle iyi olmanın peşindeyiz. Başkanların görevi ilişkileri iyi tutmaktır, bozmak değil. Kayserispor ile de ilişkilerimiz iyi olmalı. Diğer kulüplerle de aynı şekilde.

Burak’ı almıştık ama…
Son anda Ruslar ortaya çıktı. Yoksa, Burak’ın işi bitmişti. Biz 2.5, onlar 4.5 milyon Euro verdi.
– Burak transferini sorsak. Herkes Galatasaray’da gözü ile bakıyordu.
– Bitirmiştik Burak Yılmaz’ın transferini. Son dakikada Ruslar çıktı. Biz 2.5 milyon Euro vermiştik onlar 4.5 milyon Euro verdiler. Onlarla rekabet etmek gerçekten çok zor.  

– Peki, transfer konusunda yönetim içinde ikilik olduğu ve Florya’nın işine karışıldığı söyleniyor. Bu yüzden de transferlerin geciktiği ifade ediliyor. Yorumunuz nedir?
– Galatasaray nokta atışı yapıyor şu anda. Bizim şampiyon olmuş bir takımımız var. Futbolcu seçiminde de hassas davranıyoruz. Galatasaray’ın gücüne artı koyacak isimlerle görüşüyoruz. Ve elbette bu noktada farklı görüşler olacak.

Taraftarlarımız bize inansınlar
– Digitürk’ün 8 takımlı bir kupa önerisi vardı. Buna nasıl bakıyorsunuz?
– Müspet yaklaşıyoruz. Ancak takımlara ne getirecek (maddi olarak) bunun iyi tespit edilmesi lazım.

– Taraftara söylemek istediğiniz bir şey var mı?
– Gazetelerde yazılanların tümü günü geçiştirmek için çıkan haberler. Taraftarlarımız bize inansınlar. Mesajım bu.

3 yabancı oyuncu transfer edeceğiz
– Kaç yabancı oyuncu transfer edeceksiniz?
– 3 yabancı oyuncu transfer edeceğiz.
– Melo da bu sayının içinde mi?
– Evet Felipe Melo da transfer edeceğimizi söylediğim 3 oyuncunun içinde. İsim istesek.
– Peki size bir isim vereyim. Paris Saint Germain forması giyen Nene başta olmak üzere. Ciddi bir şekilde uğraşıyoruz. Başka isim yok.

Aziz Bey’in kendine gelmesini bekleyelim
– Aziz Bey sizin mektubunuza yanıt verdi mi?
– Hayır vermedi. Doğrusu bende yanıt vermesini beklemiyorum. Çünkü bir yanıt versin diye yazmadım mektubu. Çok zor bir dönem ve büyük bir travma geçirdi. Şu anda dinleniyor. Hep birlikte onun kendisine gelmesini beklemeliyiz.

Kaynak: Hürriyet

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER