23 Mayıs 2024 Perşembe

Arjantin yine berabere

Copa America’da ilk maçında Bolivya karşısında varlık gösteremeden sahadan beraberlik ile ayrılan Arjantin, bu kez de Kolombiya ile yenişemedi.

Organize olmakta güçlük çeken Arjantin, zaman zaman da önüne kadar gelen fırsatları harcayarak Kolombiya karşısında gol bulamayınca yeniden 1 puana razı oldu.

Karşılaşmanın ilk anlarında hem Arjantin, hem de Kolombiya oyunun kilidini açabilecek fırsatlar yakaladılarsa da, bunları değerlendiremediler. Maça sert başlayan Kolombiya ise, Arjantin’in yetenekli ayaklarını bir önceki maçta Bolivya’nın yaptığı gibi durdurmasını bildi. İlk yarı boyunca ise kaleye tehlikeli bir serbest vuruş atan Banega ve Porto’nun yıldızı Falcao, Arjantin defansı için en tehlikeli isimler oldular.

Arjantin, başrolünde Lavezzi’nin olduğu net pozisyonlardan da yararlanamayınca ilk yarının 0-0 tamamlanması da kaçınılmaz oldu. İki taraf ta ikinci yarıya bazı değişiklikler ile devam ettiler ve karşılaşmanın ikinci yarısı da yüksek tempoda devam etti.

14 kez Copa America şampiyonu olan Arjantin, Kolombiya karşısında galibiyeti getirebilecek pozisyonları üretmeye devam etti ancak aradığı golü bulamadı. Kolombiya ise Arjantin’in yüklendiği dakikalarda Falcao’nun önderliğinde çıktığı kontraataklardan tehlikeli pozisyonlar üretmeyi başardı.

Karşılaşmanın 78. dakikasında Gonzalo Higuain’in kaçırdığı gol, Arjantin için son şans olurken, Kolombiya ise defansını sağlam tutarak karşılaşmanın 0-0 bitmesini sağladı.

B Grubu’nda oynanan bu maçın ardından puanını 2 yapan Arjantin ve Kolombiya, gruplarındaki son maçlarına çıkacaklar.

Takımların sahaya çıktığı ilk 11’ler;

Arjantin: 23-Romero, 4-Burdisso, 6-Milito, 3-Zabaleta, 8-Zanetti, 5-Cambiasso(61. dakika Gago), 14-Mascherano, 19-Banega(72. dakika Higuain), 10-Messi, 11-Tevez, 21-Lavezzi(61. dakika Agüero)

Kolombiya: 12-Martinez, 3-Yepes, 14-Perea, 18-Zuniga, 7-Armero, 8-Aguilar, 6-Sanchez, 13-Guarín, 17-Moreno, 9-Falcao, 20-Ramos

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ