Baros’ta Çin’e gidiyor

Burak Yılmaz ile Umut Bulut’un transferinin ardından forvette enflasyon yaşayan Galatasaray, gözden çıkardığı Milan Baros’a gelen tekliflerden oldukça memnun görünüyor.

Avrupa Şampiyonası’nda Çek Milli Takımı’nda görev alan, ancak futboluyla hayal kırıklığı yaratan Sarı-Kırmızılı futbolcuyu satmaya hazırlanan Cim-Bom, şampiyona nedeniyle Baros’a bugüne kadar izin vermişti.

Yarından itibaren takımla birlikte çalışmalara başlayacak olan golcü için Katar, ABD ve Rus kulüpleri teklif yapmış, ancak bunlarla anlaşma sağlanamamıştı.

1 yıl daha sözleşmesi bulunan oyuncuyu en yüksek bedelle elden çıkarmanın gayreti içinde bulunan sarı-kırmızılılara son teklif de Çin’den geldi. Son dönemde dünyaca ünlü yıldızlara inanılmaz paralar vererek kadrolar kuran Çin kulüpleri, transferin yeni gözdesi olurken, Galatasaray’ın Baros’un satışından yaklaşık 5.5 milyon Euro’luk bir gelir hedeflediği dile getirildi.

Galatasaray, yıldız futbolcusunu satması durumunda hem yüksek bir bonservis bedeli elde edecek, hem de Baros’a verilen yıllık 2.8 milyon Euro’luk paradan kurtulmuş olacak. Özellikle Burak’ın transferi sonrasında iyice gözden çıkarılan oyuncunun da iyi koşullarla ayrılabileceği vurgulandı.

Kaynak: Milliyet

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER