Gaziantepspor’da revizyon

Celal Doğan Tesisleri’ndeki antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, dün Kayserispor ile önemli bir hazırlık maçı yaptıklarını anımsattı.

Hazırlık maçı sonrasında bugün bazı futbolcuları kadrodan ayırdığını belirten Karaman, şunları söyledi: 
“Futbol, ileriye doğru umut vaat eden oyuncularla zaman harcamaya elverişli fakat belli bir yaşa gelmiş, belli bir tecrübesi olan oyuncuların gelişimini beklemek yanlış. Çünkü rakip takımlar, daha kaliteli oyuncularla karşınıza çıktılar mı, geri kalıyorsunuz. Bazı kararları verirken insan kahroluyor. Kadroyu düşürdüm. 4 oyuncu alacağız. Gelecek, formayı giyip oynayacak. Bundan sonraki aşamada da burada olup gelişme kaydetmiyorsa bu oyunculardan da vazgeçeceğiz. Futbolda böyle. Oyuncular hep gelişim içinde. Gelişme içinde olmayan ne futbolcuya ne hocaya tahammül kalıyor.

Ali Turan ile anlaşamadık. Onun dışında Alper, Çetin, Ferdi var. Bu arkadaşlarımızın gidip oynaması lazım. Oynamadan bu iş olmaz.” 

Karaman, 18 kişilik kadroyla sezon hazırlıklarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Takıma katkı sağlamıyorsa oyuncu almanın bir anlamı yok. Önümüzde uzun bir zaman var. Kampa gidene kadar 2, kampta da 2 oyuncu gelirse 4 oyuncuyla takımdaki rekabet ortamını artıracağız. Kalabalık olmuyor. Az adamla, kaliteli adamla çalışacaksın” diye konuştu. 
Oyuncuların ekstra çalışmalarda bulunması gerektiğini dile getiren Karaman, şöyle devam etti: 

“Murat Ceylan da istim üzerinde. İsim hiç önemli değil. Performans… Orhan, üzerine koyması lazım. Taşkın, üzerine koyacak. Üzerine koymuyorsan… Bu futbolculuk değil. Böyle futbolculuk devri kalmadı. Futbolculuk ekstra çalışmayı gerektiriyor. Teknik adamlar artık ekstra kararlar almak zorunda, kaliteli takım yapmak zorunda. Oyuncu, ekstra çalışma yapacak. 3 aylık tatilde yatarsan, buraya geldiğinde kasığın da çeker, bacağın da ağrır. Oyuncu tatilde de idman yapmak zorunda. Çünkü diğerleri çalışıyor.” 
Sosa ve Ivan’dan çok şey beklediğini, Taşkın ve Orhan’ın “vites yükseltmesi” gerektiğine dikkati çeken Karaman, “Aynı viteste gidersen, yeni araba üretiliyor, vitesi bir değiştiriyor seni geçiyor. Ben teknik direktör olarak aynı viteste kalmak istemiyorum” diye konuştu.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER