20 Şubat 2024 Salı

Birlikte iftar yapacaklar

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası’nın sahibi Fenerbahçe, Süper Kupa finalinde Erzurum‘da karşı karşıya gelecek. Sarı-Lacivetli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın son açıklamalarının ardından gerginleşen futbol atmosferinde iki taraftarın bir araya geleceği Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’den dostluk için büyük bir adım geldi.

Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın yaptığı sert açıklamalarla yeniden gerginleşen havada maça gölge düşürecek olayların yaşanmaması için Erzurum Emniyet Müdürlüğü önlem alırken, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, de dostluk projesini anlattı. Küçükler, gergin geçmesi beklenen müsabaka öncesi taraftarların dostluk içinde karşılaşma izlemesi için ilginç bir hazırlığa giriştiğini açıkladı.

Kardeşçe iftar 
Ramazan ayına denk gelen Süper Kupa maçı için Yeni Erzurum Stadyumu’nun hemen yanına 10 bin kişilik dev bir iftar çadırı kuracaklarını belirten Küçükler, şunları söyledi:

“Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan hemen her maçın öncesinde ve sonrasında iki takımın taraftarları arasında olaylar çıkıyor. Biz de mübarek Ramazan ayında böyle tatsız olaylar yerine dostluk atmosferi olsun diye bir proje düşündük. Maçın oynanacağı Yeni Erzurum Stadyumu’nun hemen yanına 10 bin kişilik dev bir iftar çadırı hazırlıyoruz. Her iki takımın taraftarlarını bu çadırda buluşturup, birlikte kardeşçe iftar yemeği yiyeceğiz. Böylece dostluk kazanacak. Maçın hem Erzurum’a hem de büyük kulüplerimizin şanına yakışır biçimde kardeşçe oynanmasını arzuluyoruz. Bütün çabamız bunun için.”

Takviye kuvvet 
Bu arada dev finalde Erzurum Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 3 bin polis maç için görev yapacak. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü’ne başvuran Erzurum emniyeti çevre illerden takviye polis talebinde bulundu.

Kaynak: Akşam

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER