Simao parasını istiyor

Beşiktaş‘ın 2010-2011 sezonu devre arası transfer döneminde kadrosuna kattığı Simao Sabraso‘nın, teknik diröktör Samet Aybaba’nın isteği doğrultusunda yeni sezon öncesi takımdan gönderilmesine karar verilmişti.

18 Temmuz tarihinden itibaren Quaresma, Holosko ve Alves ile birlikte takımdan ayrı olarak antrenman yapan Simao’nun futbol komitesine sözleşmesini fesh etmek için şartları olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Simao bugüne kadar Beşiktaş’tan 2010-2011 sezonunun ikinci yarısı için 2.2 milyon Euro, 2011-2012 sezonu için 2.5 milyon Euro ücret almıştı. Portekizli futbolcu mukavelisinin kalan son yılı için ise 2.5 milyon Euro yıllık ücret alacaktı. Simao’nun futbol komitesine sözleşmesini fes etme şartı olarak 2012-2013 sezonda için mukavelesinde bulunan 2.5 milyon Euro’luk ücretin yarısını yani 1 milyon 250 bin Euro’yu talep ettiği öğrenildi.

Siyah-Beyazlı yönetimin yeni sezon öncesi kendisine bu miktarı ödemesi halinde sözleşmesini fes edeceğini aksi taktirde bir yıl A takımda yer almadan sadece antrenmanlara çıkarak mukavelesinde belirtilen 2.5 milyon Euro’yu alacağını ve İstanbul’dan sezon sonu ayrılacağını belirtti.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER