30 Mayıs 2024 Perşembe

City of Manchester Etihad oldu

İngiltere Premier League takımlarından Manchester City, stadının isim hakkını 10 yıllığına Etihad Hava Yolları’na sattı.
         
Manchester ekibi, Etihad Hava Yolları ile yaptığı 10 yıllık sponsorluk anlaşmasının ardından City of Manchester olan stadın ismini Etihad olarak değiştirildiğini açıkladı. Anlaşmanın Manchester City’ye 150 milyon sterlinlik bir gelir sağlayacağı belirtildi.
         
Kulüp Başkanı Garry Cook, yaptığı açıklamada, ”Etihad Hava Yolları ile ilişkimizi bu kapsamlı ortaklık anlaşması ile genişletmekten memnunuz. Bu anlaşma, kulübün gelişimi için önemli bir gelir sağlayacak, ayrıca iki şirketin ticari anlamda daha fazla işbirliği yapmasına imkan verecek” dedi.
         
Arap milyarder Şeyh Mansur’un sahibi olduğu Manchester ekibi ile Etihad arasında forma reklamı anlaşması da bulunuyor.
         
Şeyh Mansur’un 1 milyar sterlinden fazla yatırım yaptığı Manchester City, geçen sezon ligi 3. sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanırken, Federasyon Kupası’nı alarak 1976 yılından bu yana süren kupa özlemine son vermişti.
         
Premier League’de daha önce Arsenal, Emirates Hava Yolları ile 2004 yılında yaptığı anlaşmayla, stadın isim hakkını 100 milyon sterlin karşılığında 15 yıllığına satmıştı.
         
Manchester City ve Arsenal’ın yanı sıra Bolton, Stoke, Wigan ve Swansea takımları da statlarının isim hakkını satmıştı.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ