30 Mayıs 2024 Perşembe

Uruguay:1 Şili:1

9 sarı kartın çıktığı gergin mücadelede, her iki takım da birbirine üstünlük kuramadı ve maç 1-1 sona erdi.

Karşılaşmaya Diego Forlan ve Luis Suarez önderliğindeki Uruguay daha iyi başladı. İlk yarım saatlik dilimde Şili üzerinde baskı kuran Uruguay, bazı fırsatları cömertçe harcadı.

Claudio Borghi’nin öğrencileri ise Uruguay karşısında pozisyon bulmakta ilk devre boyunca güçlük çekti. Pablo Contreras’in kalecisine gönderdiği geri pasta araya giren Forlan, ilk yarının sonlarında yaşanan bu pozisyonda Şili’ye golü atamadı ve affetti.

İkinci devre yine Uruguay’ın üstünlüğü ile başladı. Luis Suarez’in başlattığı atakta Uruguay, 54. dakikada Alvaro Pereira ile 1-0 öne geçmeyi başardı. Ancak bu gol, uyuyan dev Şili’yi uyandırmaya yaradı.

Yenik duruma düşünce toparlanan Şili, Uruguay’ın golüne 10 dakika sonra cevap verdi. Barcelona’nın transfer göndeminde olan yıldız oyuncu Alexis Sanchez, 65. dakikada durumu 1-1’e getiren golün sahibi oldu.

Bu sonucun ardından Şili 4 puan ile grup liderliğini sürdürdü. Uruguay ise 2 puanda kaldı. Lider Şili son maçında Peru ile oynayacak. Uruguay ise Meksika ile karşı karşıya gelecek.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ