21 Şubat 2024 Çarşamba

Benim için her futbolcu aynı

Aykut Kocaman, Fenerbahçe resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Sevgili Fenerbahçeliler;

Bu sezonki ilk iç saha maçına çıkacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Gaziantepspor karşısında vereceğimiz 3 puan mücadelesinde, en büyük destekçimiz -geçen sezondan gelen cezamız nedeniyle- kadın ve çocuk taraftarımız olacak.
Geçen yılki ilk cezalı maçımız Manisaspor karşılaşmasında bizlere destek olmak için Kadıköy’e akın eden ve sezon boyunca bu tür ‘cezalı’ karşılaşmalarda bizleri bir kez dahi yalnız bırakmayan kadın ve çocuk taraftarlarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim. O maçların hayatımdaki yeri, önemi ve değeri çok ayrıdır…

Bu vesileyle şu çağrıyı yapmak istiyorum; sebebi her ne olursa olsun, bundan sonra bu tarz cezaları gündeme getirecek her türlü tutum ve davranışı geride bırakalım. Haklıyken haksız duruma düşmeyelim, takımımızı kritik maçlarda yalnız bırakmayalım, bu sezon herkese ama herkese ihtiyacimiz var.

Sezonun henüz ilk haftası geride kalmışken ve çarşamba günü çok önemli bir karşılaşma varken, taraftarlarımızdan takımım adına beklentim; birlik, beraberlik ve destek.

Bizim, Fenerbahçe için yapmamız gereken tek şey sahaya odaklanmak. Tüm çalışmamız, tüm mesaimiz, tüm dikkatimiz buna yönelik. Tek beklentimiz de, desteğin ve ilginin sahaya yönelik olması…

Zira bazı dönemlerde, -bu gibi Fenerbahçe adına önem arz eden haftalarda- ilgimizi başka yöne çeken, herkese örnek olan birlik duygumuzdan bizi bir adım dahi olsa uzaklaştırmaya neden olabilecek haberler, söylentiler, yorumlar artmaktadır.
Bu çarkın, bu sistemin bir gün değişeceğini hep ümit ettim. Yine bir ümidim var ki o da Fenerbahçe taraftarının bu çarka dahil olmaması ve taraftarımızın, yazılanları değil yazılmayanları görmesi, bilmesi, göstermesi, hatırlaması ve Fenerbahçe’ye zarar verebilecek hiçbir olaya fırsat vermemesi…

Fenerbahçe formasını giyen her bir oyuncu, sırtlarında yazan isim ve numara fark etmeksizin benim için aynı değere sahiptir. Taraflı tarafsız herkes, en azından benim hakkımda şunu rahatlıkla bilir ve söyler ki, forma konusundaki bakış açım ve tavrım son derece adildir ve takımın o anki yararına yöneliktir. Bunu ifade etmenin dahi gerekli olmamasını dilerdim.

Son yıllarda sürekli zirveye oynayan, kupalar kazanan bu ekibe, futbolcularıma güvenin…

Çok değerli, çok kaliteli bir kadromuz var. Sezonun ilk haftaları her zaman zordur ancak biz bu değerli oyuncu grubuyla iyi işler yapacağız. Zaten sürekli zirvede olan takımımızı, Avrupa hedefiyle daha da ileri taşıyacağız. Her zaman olduğu gibi, inancınız ve desteğiniz, takımımız adına en büyük itici güçtür.

Son olarak, geçen yıl takımına her platformda sahip çıkan, uluslararası haber kanallarına dahi konu olan kadın ve çocuk taraftarlarımızın bu cezai dönemde de bizi yalnız bırakmayacağına ve aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyor; futbolcu arkadaşlarım ve kulübüm adına bu özveri için sizlere tekrar teşekkür ediyorum.

AYKUT KOCAMAN
SPORTİF DİREKTÖR VE TEKNİK SORUMLU

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER