Cezaevi önünde arbede

Polisin güçlükle ayırdığı kavgada bir taraftar yaralandı. Kadıköy’de yapılan yürüyüşün ardından E-5 Karayolu’na çıkarak Boğaziçi Köprüsü’nü yürümek isteyen bir grup taraftar ise polisin müdahalesi ile dağıtıldı. Adliye önündeki taraftarlar ise Aziz Yıldırım’ın çıkışı sırasında polise ve basın mensuplarına bira şişeleri fırlattı.

Tutuklanan Aziz Yıldırım, adliyeden çıkışı sırasında önce çevik kuvvet otobüsüne bindirilmek istendi. Ancak Yıldırım, otobüse binmek istemedi. Bunun üzerine sivil polis otomobili kapıya yanaştırıldı. Yıldırım, sivil polis otosuna binerek adliyeden çıkarıldı. Ambulans da Yıldırım’ın bulunduğu otomobilin arkasından hareket etti. Adliye önünde bekleyen Fenerbahçe taraftarları, Yıldırım’ın çıkışı sırasında “PKK mecliste Fenerbahçe hapiste”, “En büyük başkan bizim başkan” şeklinde slogan attı. Taraftarlar, basın mensupları ve polise bira şişeleri fırlattı. Yaşanan arbede sırasında bir kameraman hafif şekilde yaralandı.

CEZAEVİ ÖNÜNDE KAVGA

Yaklaşık 30 kişilik Fenerbahçe taraftarı, Aziz Yıldırım’ın götürülmesi beklenen Metris Cezaevi önünde toplandı. Bu sırada otomobillerle cezaevi önüne gelen bir grup Trabzonspor taraftarı da soruşturmayı destekleyen sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine iki grup birbirine girdi. Polisin zamanında müdahalesi ile kavga büyümeden bastırıldı. Polis, iki grup arasına barikat kurarken, bir kişi kolundan yaralandı.

Kadıköy’de Fenerbahçe’ye destek yürüyüşü düzenleyen kalabalık dağıldıktan sonra bir grup, E-5 Karayolu’nda yürüyüşe geçti. Boğaziçi Köprüsü yönünde yürüyen gruba polis, Acıbadem Köprüsü Uzunçayır mevkiinde biber gazı ile müdahale etti. Müdahale sonrası grup dağılırken, bazı taraftarların gözaltına alındığı belirtildi.

Trabzonspor taraftarları da ayaklandı!

Trabzon’da toplanan bir grup Trabzonspor taraftarı, soruşturma kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’nin şikeye karıştığını öne sürerek, şampiyonluğun kendilerine verilmesi amacıyla yürüyüş yaptı.

Yıldırım’ın, İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma çerçevesinde tutuklanmasının ardından takımlarına destek vermek için kent merkezindeki Atapark’ta toplanan Fırtına Gençlik Taraftar Grubu mensubu bir grup bordo-mavili taraftar, Meydan semtine doğru yürüyüşe geçti.

Trabzonspor’un renklerini taşıyan bordo-mavi bir bayrak açarak, ıslıklar eşliğinde yürüyen ve “Para, şike işte Fener işte”, “Trabzon uyuma takımına sahip çık”, “Şampiyonluk hakkımız, söke söke lırız”, “Şampiyonluk bizim, kupa bizim” şeklinde sloganlar attı.

Taraftarlar, sloganlar eşliğinde Meydan semtine ulaşıp bir süre daha takımları lehine, Fenerbahçe ile Yıldırım leyhine tezahüratlarda bulunmalarının ardından dağıldı.

Taraftar Grubu Başkanı Serkan Kalkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’nin şikeye karıştığını belirterek, şampiyonluğun Trabzonspor’a verilmesini istedi.

Polislerce trafiği aksatmamaları konusunda zaman zaman uyarılan grubun yürüyüşü nedeniyle Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bağlı “Çevik Kuvvet” ekiplerince de çevrede önlem alındı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER