Galatasaray’ın Xavi’si olacak

Yeni sezona Avusturya’nın Wörgl kasabasında hazırlanan Galatasaray’da, Teknik Direktör Fatih Terim’in çok paslı oyun sisteminin gizli lideri Selçuk İnan olacak. Deneyimli hoca, bu sezon yıllık 2,5 milyon Euro garanti para karşılığında 5 yıllık sözleşmeye imza atarak, Sarı-Kırmızılı kulübün en pahalı transferi olan yıldız futbolcuyla antrenmanlarda özel olarak ilgileniyor.

Terim, idman esnasında her fırsatta başarılı oyuncuya neler yapması gerektiğini anlatıyor. Fatih Terim’le birlikte takım arkadaşlarının ‘Paşa’ lakabını taktığı yıldız futbolcu, orta sahada hem pas bağlantısını kuruyor hem de oyunu yönlendiriyor. Tecrübeli teknik adam, sistemin önemli parçası kabul ettiği Selçuk’u ‘gizli lider’ olarak değerlendiriyor.

Taktik antrenmanlarda futbolcularından sürekli bıkıp usanmadan pas yapmalarını ve oyunu yönlendirmesi için topu Selçuk’la buluşturmalarını isteyen başarılı taktisyenin, yıldız futbolcunun bu görevi layıkıyla yapması karşısında yüzü gülüyor. Selçuk’un her güzel hareketinin ardından “Bravo Paşam, işte böyle pas yapacağız. Çok pas yaparsak rakiplerimizin işi zorlaşır.” diyen Terim, Selçuk’u diğer oyunculara da örnek gösteriyor.

Selçuk’a Barcelona’nın virtüözü konumundaki Xavi’nin rolünü biçen Fatih Terim, bu oyuncunun yanında oynatacağı isim konusunda henüz net kararını vermedi. Taktik çalışmalarda Yekta, Culio, Ayhan’ı, Selçuk’a orta sahada partner olarak düşünen ancak beklediği verimi alamayan ünlü hoca, bu bölgeye yeni bir transfer yapılmasını talep ediyor. Sarı-Kırmızılı yönetime bir rapor sunan Terim’in, “Yeni sezonda rakiplerimize karşı çok pas yaparak üstünlük kuracağız. Bu yüzden orta sahada Selçuk gibi iyi ve isabetli pas yapan bir oyuncuya daha ihtiyacım var.” diyerek bu transferin bir an önce gerçekleşmesini istediği ifade edildi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER