Beşiktaş’tan Çakar’a tepki

Beşiktaş resmi internet sitesinden yapılan açıklama;

Göreve geldiğimiz günden bu yana sadece camiamızdan değil hem spor medyasından hem de Türk spor kamuoyundan gelen tüm öneri, yorum ve eleştirileri kültür ve değerlerimiz ekseninde Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne yakışan olgunluk, saygı ve dikkatle izliyoruz.

Bu eleştiri, yorum ve önerilerin önemli bir kısmının yapıcı olduğunu ve bunlardan istifade ettiğimizi de memnuniyetle ifade etmek isteriz. İster maksatlı, ister maksadını aşan şekilde ifade edilmiş olsun, basına yansıyan ve kimi spor programlarında da seslendirilen, temeli olmayan ve gerçek dışı iddialar üzerine kurgulanmış bazı eleştiri, öneri ve yorumların da son derece insafsızca ve fütursuzca yapıldığını, hem spor kamuoyu hem de bunları dile getirenlerin kendileri de iyi bilmektedir.

Bu çerçevede camiamız tarafından Beşiktaş’ı yıpratmaya yönelik olarak algılanan örneklerden biri de geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında, yıllarını futbola adamış Sayın Ahmet Çakar gibi bir spor adamı tarafından dillendirilmiştir. 

Sayın Çakar’ın, “Beşiktaş iflas etmiş”, “ekmeğe muhtaç”, “kuru ekmekle idare etmeye çalışan”, “kurda kuşa yem olmak üzere olan”, “bakkala çakkala borcu olan” şeklinde maksadını aştığını düşündüğümüz, ‘kaş yapayım derken, göz çıkaran’, amacı ister Beşiktaş gibi büyük bir camiayı küçük düşürmeye yönelik olsun ya da olmasın bunca yıllık kariyerine yakışmayan yorum ve değerlendirmeleri, camiamız ve tüm spor kamuoyu tarafından hayretle izlemiştir.

Sadece ülkemizde değil, Avrupa ve dünyanın pek çok ülkesinde aralarında dünya futbol devlerinin de yer aldığı pek çok spor kulübünün yaşadığı gibi, mali bir sıkıntı yaşadığımız tüm spor kamuoyu tarafından iyi bilinmektedir. Kaldı ki, bu konudaki doğru bilgilendirmeler ilgili sözcülerimiz tarafından defalarca yapılmış ve hala da samimiyetle yapılmaktadır.

Unutulmamalıdır ki, Türk futbol tarihinin en köklü kulüplerinden biri olan ve Avrupa’nın en büyük 50 takımı içinde yer alan, milyonlarca taraftarı ve gönüldaşı ile Beşiktaş, kendisini adamış yönetimi ve güçlü camiasıyla, tüm sorunlarının üstesinden gelebilecek dünyadaki ve ülkemizdeki yegane spor kulüplerinden biridir.

Göreve geldiğinden bu yana Beşiktaş Yönetimi’nin birinci önceliği kulübümüzü yaşadığı mali sıkıntılardan arındırırken bir taraftan da gelişen dünya futbolunda çağın ve geleceğin koşullarına uygun bir dünya markası inşa etmek olmuş, bu vizyon çerçevesinde de yeniden yapılanma çalışmaları ödün vermeden sürdürülmektedir. Bu hedefler çerçevesinde hayata geçirilen ve üretilen tüm projeler, başta camiamız olmak üzere yakın bir zamanda Türk spor kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ancak bilinmesini isteriz ki, spor kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bugüne kadar pek çok iletişim kanalını açık tutmamıza karşın, çok sayıda haksız eleştiri ve Beşiktaş’a zarar veren pek çok yorum ve yalan haberle karşı karşıya geldik. 

Bunca haksız saldırıya rağmen Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak bugüne kadar hiç bir zaman hukuki yaptırım yollarını seçmedik. 

Aksine daima uzlaşmacı, iyi niyetle bir yaklaşım ve dostane ilişkiler çerçevesinde doğru bilgilendirmeleri samimiyetle yapmayı tercih ettik.

Gelinen noktada artık insaf sınırı aşan ve Beşiktaş’ı yıpratmaya yönelik kötü niyetli tüm teşebbüsler için bundan böyle tüm hukuki haklarımızı saklı tuttuğumuzu bildirmek isteriz.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Beşiktaş JK

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER